شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

انتخابِ نظام ۱۴۰۰| رییس قرارگاه عمار: به مرحله خالص‌سازی انقلاب رسیده‌ایم

مهدی طائب، رییس قرارگاه عمار و برادر رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، با دفاع از اقدام شورای نگهبان در ردصلاحیت‌ها، گفت که ما امروز به مرحله‌ای از خالص‌سازی انقلاب رسیده‌ایم و یقینا در آن پیروز هم خواهیم شد.

طائب در بخشی از سخنانش که در ویدیویی منتشر شد، با بیان اینکه «شنیدم آن نوه امام [حسن خمینی] گفته من جای کاندیداها بودم، استعفا می‌دادم» گفت: «حالا آدم متوجه می‌شود که چرا مقام رهبری به او گفت به صلاحت نیست بیایی رییس‌جمهور بشوی.»

اشاره طائب به مخالفت خامنه‌ای چند هفته قبل از آغاز ثبت‌نام نامزدهای ریاست جمهوری است که در آن خامنه‌ای نوه خمینی را از ورود به انتخابات منع کرد.

رییس قرارگاه عمار در ادامه سخنان خود به طور ضمنی به حسن خمینی هشدار داد و گفت: «امام به گنده‌تر از تو نوشت، به منتظری که تو [حسن خمینی] شاگردِ شاگرد او هم نمی‌شوی، نوشت که به دلیل دیدگاه‌هایت اگر رهبر می‌شدی حکومت را به دست لیبرال‌ها و آمریکا می‌سپردی.»

مهدی طائب که برادر حسین طائب رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران است، خطاب به نوه خمینی گفت: «شما خیلی خوب است نوه امام که بروی آن رنج نامه پدرت را بخوانی و از تاریخ عبرت بگیری.»

رییس قرارگاه عمار در ادامه سخنان خود به انتقاد صادق لاریجانی که خود عضو فقهای شورای نگهبان و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام است و نزدیک به ده سال نیز ریاست قوه قضاییه را بر عهده داشت، واکنش نشان داد.

طائب گفت: «علی لاریجانی کاندیدا شد و برادرش صادق لاریجانی در شورای نگهبان است، این می‌شود یک آزمون که اگر اکثریت اینها [شورای نگهبان] به هر دلیلی نظر منفی داشتند، شما می‌پذیرید یا نمی‌پذیرید، چون شورای نگهبان از ولی زمان تاییدیه دارد، شما هم مشروعیت خودت را از ولی فقیه دارید.»

او تاکید کرد که هرکسی در جمهوری اسلامی و در این حکومت کاری در دست دارد، اگر در سپاه است، در ارتش است، در ادارات است یا در مجلس است، مشروعیت کار خودش را از ولی فقیه دارد.

طائب درباره «مشروعیت» نیز اضافه کرد که «وقتی در آخرت گفتند که چرا  در این اموال تصرف کردی، چرا این حقوقی را که به تو دادند گرفتی، مشروعیت همه اینها به امضایی است که ولی فقیه پای کار   [مقام‌های جمهوری اسلامی] گذاشته است.

رییس قرارگاه عمار تاکید کرد که این اگر کسی به این شورای نگهبان حمله کند، بداند اگر خودش عضو شورای نگهبان است در جایگاه خودش نیز تردید کرده است.

طائب همزمان نظر و حکم رهبر جمهوری اسلامی را بالاتر از همه چیز حتی بالاتر از واقعیت توصیف کرد و گفت: «بله اگر همین فردا مقام رهبری بیاید و بگوید که شورای نگهبان این‌کار را بکن، حالا دیگر ''مشروع'' این است.»

او گفت که ممکن است بگویند مگر واقعیت‌ها با حکم عوض می‌شود، بله اصلا حکومت یعنی این و امروز شورای نگهبان با خلوصی که پیدا کرده است، آمد فیلتر قانون‌گرایی را شدید کرد و تا هنگامی که مقام رهبری بر کار اینها نظری ندهید، این حکم همان حکم ولی فقیه است.

رییس قرارگاه عمار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاکید خامنه‌ای مبنی بر تشکیل دولت جوان و انقلابی، گفت که رییس جمهور انقلاب هم یعنی کسی که هر وقت جایی رهبر از بالا دست گفت آن مسیر اشتباه است و از این مسیر برو، باید کاملا قبول کند و مسیر مورد نظر رهبر را برود، این می‌شود انقلابی.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More