شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

کاخ سفید دستور بازبینی قوانین سوء‌رفتار جنسی در دانشگاه را صادر می‌کند

جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا، فرمانی اجرایی صادر می‌کند تا تغییرهایی که دولت قبلی در قوانین دانشگاه‌ها برای رسیدگی به اتهام‌های تعرض جنسی داده بود بازبینی و شورای سیاست‌گذاری جنسیتی کاخ سفید تاسیس شود.

بنا بر این فرمان اجرایی، وزارت آموزش آمریکا موظف است تمام قوانین و دستورالعمل‌های موجود را بازبینی کند «تا با سیاست دولت سازگار باشد و آموزش فارغ از خشونت جنسی را تضمین کند».

دولت دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۷، دستورالعمل‌های دوره باراک اوباما برای جلوگیری از تعرض‌ جنسی در دانشگاه‌ها را لغو کرد. استدلال بتسی دوواس، وزیر آموزش دولت ترامپ، این بود که دستورالعمل‌های دوره اوباما به افزایش تعداد دانشجویانی که به‌اشتباه متهم و قربانی رفتار ناعادلانه می‌شوند می‌انجامد. داووس در مه ۲۰۲۰ مقررات نهایی را ابلاغ کرد.

به گزارش رویترز، فرمان اجرایی بایدن برای بازبینی قوانین سال ۲۰۲۰ «مشخص می‌کند آیا این مقررات با سیاست‌های دولت بایدن‌ـ‌هریس سازگار است یا خیر».

در اطلاعیه کاخ سفید آمده است شورای سیاست‌گذاری جنسیتی کاخ سفید در راستای «تمرکز دولت بر ارتقای حقوق زنان و دختران در آمریکا و سراسر جهان است».  در ادامه این اطلاعیه شرح داده شده است که شورا با سایر بخش‌های دولت همکاری می‌کند تا به «موانع مشارکت زنان در نیروی کار، کاهش شکاف دستمزد و رفاه، نیاز خانواده‌های آمریکایی به مراقبت، و حمایت از مددکاران» رسیدگی شود.

بنا بر اعلام کاخ سفید، بایدن از شورا درخواست خواهد کرد «یک راهبرد دولتی برای توجه به مساله جنسیت در سیاست‌گذاری‌ها، برنامه‌ها و بودجه‌ها» و همچنین، در روند کار گزارش سالانه ارائه دهد.

بایدن در کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری وعده داده بود شکاف میان دستمزد زنان و مردان را کاهش می‌دهد، با تبعیض در محل کار مقابله می‌کند و میزان سرمایه‌گذاری در کسب‌و‌کارهای زنان افزایش می‌یابد.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More