شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

اختلاف بر سر تعداد گوسفند‌های وارداتی به ایران با هواپیما

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام می‌گوید : تنها ۱۰۷۳ راس گوسفند از طریق فرودگاه بین‌المللی «امام خمینی» وارد  ایران شده و نه بیشتر.

پیش‌تر حمید ورناصری، مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تلویزیون دولتی ایران از ورود نخستین محموله دام زنده شامل ۲۰۰۰ راس گوسفند از رومانی خبر داده بود.

علی رستمی، سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام در گفت‌وگو با ایلنا درباره اختلاف نظر در آمار دام زنده وارد شده گفت: «متولی این موضوع وزارت جهاد کشاورزی است و بهتر است که این نهاد در این باره پاسخ دهد.» او تعداد ورود دام زنده از سوی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی  را  ۱۰۷۳ راس گوسفند اعلام کرده است.

به گفته علی رستمی ، احتمالا وزارت جهاد کشاورزی و شرکت امور پشتیبانی دام با احتساب ورود دام از سایر مبادی این آمار (۲۰۰۰ راس گوسفند) را اعلام کرده است.

هنوز دقیقا مشخص نیست ۹۲۷ راس گوسفند دیگر آیا وارد کشور شده‌اند یا نه. و در صورت درستی ادعای وزارت کشاورزی و شرکت امور پشتیبانی دام مشخص نیست این تعداد از  چه طریقی وارد کشور شده‌اند.

در همین حال مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفته است، « قرار است هفته‌ای ۵۰ هزار راس دام زنده از رومانی وارد کشور شود و این روند تا زمان تامین نیاز بازار و تعدیل قیمت گوشت مصرفی مردم ادامه خواهد یافت. »

به گفته او « قرار است واردات گوشت منجمد از کشورهایی چون برزیل هم ادامه داشته باشد.»

طی هفته‌های گذشته قیمت گوشت قرمز و مرغ در ایران افزایش بی‌سابقه‌ای داشته است.

مجتبی ذوالنور، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از این روند گفته قیمت گوشت به ۱۲۰ هزار تومان رسیده است. گزارش‌ها هم از تشکیل صف‌های طولانی برای خرید گوشت قرمز و مرغ به قیمت دولتی حکایت دارد.

حدود ده روز پیش (۱۷ بهمن) هیات وزیران به منظور تامین نیازهای مصرف جامعه، واردات گوشت با ارز نیمایی و سود بازرگانی صفر را تصویب کرد.

پیش از آن مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اصلی‌ترین دلیل گرانی گوشت قرمز و مرغ را کمبود خوراک دام و طیور اعلام کرده و آن را ناشی از تحریم‌ها و مشکلات مرتبط با آن، از جمله در حوزه مبادلات مالی دانسته بود.    

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More