شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

آمریکا، پلیس کوبا و فرماندهان آن را به دلیل سرکوب تظاهرات مردم این کشور تحریم کرد

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد ایالات متحده در واکنش به سرکوب تظاهرات‌کنندگان در کوبا، «پلیس انقلابی ملی» این کشور و دو نفر از فرماندهان آن را تحریم کرده است.

طبق این بیانیه که روز جمعه منتشر شد، این تحریم‌ها به دلیل اقدام این نهاد در سرکوب تظاهرات مسالمت‌آمیزی بوده که از ۱۱ ژوئیه، ۲۰ تیر ماه، در این کشور آغاز شده است.

وزارت خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: «ایالات متحده به دنبال این است که به منظور جلوگیری از اقدامات عناصر مخرب و افزایش پاسخگویی این مقام‌ها در ارتباط با موارد جدی نقض حقوق بشر، پیامدهای ملموس و چشمگیری را متوجه آنها کند.»

طبق این بیانیه، پلیس انقلابی ملی کوبا تحت نظر دو فرمانده تحریم شده به تظاهرات کنندگان مسالمت‌آمیز حمله می‌کردند و آنها را کتک می‌زدند.

وزارت خارجه آمریکا با تقدیر از «شجاعت» مردم کوبا و تظاهرات‌کنندگان در این کشور برای ایستادگی در برابر «حکومت پلیسی» کوبا، خاطرنشان کرد: «مردم کوبا حق دارند به سرزمین خود مفتخر باشند و به نیازمندی‌های اولیه زندگی، که سیستم شکست‌خورده حزب کمونیست کوبا نتوانسته برای آنها مهیا کند، دسترسی پیدا کنند.»

این بیانیه ضمن ابراز همبستگی با مردم کوبا، افزود: «ما به وضوح مشخص می‌کنیم که هر کس به نیروهای بی‌رحم پلیس کوبا، گردان ویژه ملی، وزارت کشور یا هر شخص یا نهاد کوبایی که تحت این تحریم‌ها قرار دارد، چیزی عرضه کند، با خطر تحریم مواجه خواهد شد.»

وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که به اقدامات خود برای هرچه بیشتر پاسخگو کردن حکومت کوبا در قبال نقض حقوق بشر ادامه خواهد داد.

آمریکا پیشتر در ۲۲ ژوئیه، ۳۱ تیر، نیز تحریم‌هایی را علیه فرمانده ارتش کوبا و گارد ویژه وزارت کشور اعمال کرده بود.

اعتراضات کوبا در حالی رخ داده است که این کشور با بدترین بحران اقتصادی از زمان سقوط اتحاد جماهیر شوروی و افزایش بی‌سابقه موارد ابتلا به کرونا دست‌و‌پنجه نرم می‌کند و مردم از کمبود اقلام ضروری، محدودیت‌ آزادی‌های شهروندی و نحوه مدیریت همه‌گیری کرونا به خشم آمده‌اند.

 

 

تازه چه خبر؟
ابراهیم رئیسی،‌ رییس‌جمهور ایران،‌ در سخنان خود برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت مجازی ارسال و پخش شد،‌ ضمن تاکید بر بی‌اعتمادی جمهوری...More
مقام‌های هندی از کشف و ضبط یک محموله تقریبا ۳ تنی هروئین خبر دادند که از افغانستان و از طریق بندرعباس به این کشور منتقل شده است. بنابر اعلام این مقام...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More