شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

بنی گانتز: اسرائیل در حال به روزرسانی طرح‌های حمله خود به تاسیسات هسته‌ای ایران است

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، گفت ارتش این کشور در حال به روزرسانی طرح‌های خود برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران است و درصورتی‌که جامعه بین‌المللی نتواند کاری کند، اسرائیل آمادگی دارد به تنهایی دست به اقدام بزند.

گانتز در گفت‌وگویی با فاکس‌نیوز گفت: «اگر جهان آنها را متوقف کند که خیلی بهتر است، وگرنه ما باید مستقل موضع بگیریم و خودمان از خودمان دفاع کنیم.»

وزیر دفاع اسرائیل گفت حزب‌الله لبنان «صدها هزار» راکت در اختیار دارد.

گانتز با اشاره به یک نقشه محرمانه از راکت‌های حزب‌الله لبنان گفت بسیاری از این راکت‌ها در مناطق مسکونی جاسازی شده‌اند.

او خاطر نشان کرد همه نقاطی که راکت‌های حزب‌الله در آنها قرار دارد «از نظر قانونی، عملیاتی و اطلاعاتی مورد بررسی قرار گرفته‌اند و ما آماده مبارزه هستیم.»

فاکس نیوز به نقل از گزارش سالیانه اطلاعات ارتش اسرائیل گزارش داد تل‌آویو خود را برای «جنگی چند روزه با حزب‌الله» آماده می‌کند.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، درصورت وقوع درگیری بعدی، روزانه سه هزار موقعیت حزب‌الله هدف حمله قرار خواهد گرفت و هر روز ۳۰۰ شبه‌نظامی حزب‌الله کشته خواهند شد.

وزیر دفاع اسرائیل روز چهارشنبه گزارش‌های اخیر رسانه‌های اسرائیلی مبنی بر اینکه این کشور در تلاش برای ایجاد یک پیمان دفاعی با کشورهای عرب منطقه در برابر تهران است را تایید کرد.

در عین حال، گانتز خاطرنشان کرد موضوع «پیمان دفاعی» مطرح نیست و این کشورها در تلاش هستند که به یک «ساز و کار امنیتی ویژه» در مقابل ایران دست یابند.

به گفته آویو کوخاوی، رییس‌ ستاد کل ارتش اسرائیل، از آغاز سال ۲۰۲۰، ارتش اسرائیل بیش از ۵۰۰ نقطه از مواضع نیروهای مورد حمایت ایران در سوریه را مورد هدف قرار داده است. مقامات اسرائیلی معتقدند، نیروهای مورد حمایت ایران در سوریه، کار انتقال سلاح‌‌های جمهوری اسلامی به حزب‌الله را تسهیل می‌کنند.

از سوی دیگر، روز پنج‌شنبه کامالا هریس، معاون رییس‌جمهوری آمریکا، و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در تماسی تلفنی ضمن گفت‌وگو در مورد روابط دو جانبه و مسائل منطقه‌ای، از جمله عادی‌سازی روابط اسرائیل با کشورهای عربی و صلح با فلسطین، برنامه هسته‌ای ایران و تهدیدات جمهوری اسلامی علیه منطقه را بررسی کردند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More