شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

تکذیب مصاحبه رییس موساد درباره امکان‌پذیر بودن ترور قاسم سلیمانی

مسئولان دستگاه اطلاعاتی اسرائیل (موساد) روز یکشنبه ۲۱ مهر اظهارات منتسب به یوسی کوهن، رئیس موساد، را درباره امکان‌پذیر بودن ترور قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و همچنین ترور مقام‌های گروه حماس را تکذیب کردند.

هفته‌نامه اسرائیلی میش‌پاچا پنجشنبه گذشته به نقل از کوهن نوشته بود ترور سلیمانی، از فرماندهان بانفوذ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، «غیرممکن نیست».

در این مصاحبه به نقل از کوهن آمده بود: «از او (سلیمانی) الزاما خطایی سرنزده که او را در فهرست معتبر اهداف ترور موساد قرار دهد.»  

این اظهارات پس از آن مطرح شد که حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ایران گفت یگان زمینی سپاه پاسداران اخیرا طرح مشترک اسرائیل با برخی کشورهای عربی را برای ترور سلیمانی خنثی کرده است. 

سلیمانی از بانفوذترین فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. او چند ماه پیش از علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، عالی‌ترین نشان نظامی ایران را دریافت کرد.

اما رسانه‌های اسرائیلی روز یکشنبه به نقل از مقام‌های ارشد موساد نوشتند کوهن «به‌هیچ‌وجه درباره طرح‌های سیاسی با خبرنگاران صحبتی نکرده و مصاحبه‌ای نداشته» است. به گفته این مقام‌ها، کوهن از اینکه «سیاست‌های ترور» در دولت اسرائیل بوده یا خیر حرفی نزده است.

اما یوسی الیتوو، سردبیر میش‌پاچا و از تهیه‌کنندگان مصاحبه، در توییتی نوشت: «موسی کوهن، رئیس موساد، با خبرنگاران مصاحبه نمی‌کند. اما قطعا در این ماجرا... گفت‌وگوهای غیرعلنی بین روسای نهادهای اطلاعاتی اسرائیل صورت گرفته که چالش‌های پیش روی اسرائیل را در همه زمینه‌های پرتلاطم روشن می‌سازد.»

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More