شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

حمله مسلحانه و گروگان‌گیری در چند نقطه پایتخت اتریش

پس از حمله مسلحانه و گروگان‌گیری در چند نقطه مختلف، از جمله در نزدیکی یک کنیسه یهودیان، در وین اتریش، خبرگزاری دی‌پی‌ای آلمان از کشته شدن سه نفر و زخمی شدن ۱۵ نفر  در جریان این تیراندازی خبر داد.

وزیر کشور اتریش، تیراندازی در وین را یک «حمله تروریستی آشکار» دانست و همچنین گزارش‌های منتشر شده مبنی بر گرون‌گان‌گیری در یکی از خیابان‌های وین را تایید کرد.

به گفته پلیس اتریش، یک نفر از مهاجمان همچنان متواری است و عملیات‌ برای یافتن او ادامه دارد.

پلیس وین نیز در توییتی اعلام کرد: «آنچه تاکنون می‌توانیم تایید کنیم این است که حمله حدود ساعت ۸ بعد از ظهر آغاز شد. این حمله از طریق چندین نفر با اسلحه‌های گرم صورت گرفت. در مجموع شش صحنه جرم وجود دارد. یک نفر کشته شده و چندین نفر از جمله یک افسر پلیس به شدت مجروح شدند و یکی از حمله‌کنندگان به ضرب گلوله پلیس کشته شده است.»

سخنگوی پلیس از استقرار نیروهای پلیس در مرکز شهر خبر داد و به شهروندان توصیه کرد از حضور در نزدیکی محل تیراندازی خودداری کنند. پلیس همچنین اعلام کرد مدرسه‌ رفتن در روز سه‌شنبه اجباری نیست و دانش‌آموزان می‌توانند در خانه بمانند. پلیس در عین حال گفت مدارس باز هستند و کسانی که مایلند می‌توانند به مدرسه بروند.

پلیس اتریش همچنین در توییتی های هشداری که منتشر کرد در یک توییت  به زبان فارسی نیز از مردم خواست در خانه بمانند، در مکان‌های عمومی حاضر نشوند، از حمل‌ونقل عمومی استفاده نکنند و عکس یا فیلمی به اشتراک نگذارند.

به گزارش آسوشیتد پرس، اسکار دویچ، رییس جامعه یهودیان وین، گفت که «تیراندازی در خیابانی انجام شده است که کنیسه اصلی شهر در آن واقع شده، اما مشخص نیست که آیا عبادتگاه نیز هدف قرار گرفته است یا خیر.» او  همچنین در توییتی اعلام کرد که در زمان تیراندازی کنیسه بسته بود.

ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده مردی ماسک‌پوش را نشان می‌دهد که با یک تفنگ بزرگ در خیابانی، که گفته می‌شود در نزدیکی این کنیسه بوده، در حال دویدن و شلیک کردن، است. با این حال، پلیس اتریش از مردم خواسته از انتشار هر گونه ویدیو در مورد این حمله خودداری کنند.

 

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More