شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

در موج جدید حملات سایبری، هکرهای تحت حمایت چین ۶۰ هزار شرکت و کسب‌وکار را هدف قرار دادند

مایکروسافت اعلام کرد حمله پیچیده هکری به نرم‌افزار ایمیل مایکروسافت، در حال تبدیل به یک بحران امنیت سایبری جهانی است و همزمان دولت بایدن زنگ خطر درباره این رشته حملات جدید را به صدا درآورد و آن را به چین نسبت داد.

به گزارش بلومبرگ، یک شرکت امنیت سایبری آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد این حملات با یک گروه هکری تحت حمایت دولت چین آغاز شد و تاکنون دست‌کم ۶۰ هزار نفر در سطح جهان هدف این حملات قرار گرفته‌اند که بیشتر قربانیان در میان شرکت‌ها و مشاغل کوچک و متوسط قرار دارند.

پس از آن بود که شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام کرد پیش‌بینی می‌شود که دولت بایدن کارگروهی را برای مقابله با این حمله را در نظر بگیرد.

حمله پیچیده هکری به نرم‌افزار ایمیل مایکروسافت، در حال تبدیل شدن به یک بحران امنیت سایبری جهانی است و هکرها برای حمله به قربانیان هر چه بیشتر تا قبل از آن که شرکت‌ها بتوانند سیستم‌های امنیتی کامپیوترهای خود را تقویت کنند، با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مایکروسافت می‌گوید که حمله با یک گروه هکری تحت حمایت دولت چین آغاز شد و به گفته سی‌ان‌ان، تخمین زده می‌شود که ۳۰ هزار مشتری مایکروسافت در ایالات متحده و ۲۵۰ هزار کاربر در سطح جهان، تحت تاثیر حمله قرار گرفته و پیش‌بینی می‌شود که این شمار افزایش یابد.

جن ساکی، مشاور رسانه‌ای کاخ سفید، روز جمعه، این حمله را «حمله‌ای فعال» ‌توصیف کرد و گفت دولت، بخش خصوصی و دانشگاه‌ها باید در مورد آن اقدام کنند.

بسیاری از قربانیان ظاهرا کسب‌وکارهای کوچک و متوسطی هستند که در دام هکرها گرفتار شده‌اند.

بانک‌ها و موسسات تامین برق، خانه‌های سالمندان و همچنین یک شرکت تولید بستنی، از جمله قربانیان این حمله هستند که تاکنون شناسایی شده‌اند.

این حمله در حال گسترش سریع، نگرانی مقام‌های امنیت ملی آمریکا را برانگیخته است. کارشناسان می‌گویند در مراحل نهایی حمله، هکرها روند حمله را ماشینی کرده و ظرف چند روز ده‌ها هزار قربانی را در سطح جهان هدف قرار دادند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More