شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

در هند حدود چهار هزار نفر طی یک روز در اثر کرونا جان باختند

وزارت بهداشت هند اعلام کرد تعداد موارد روزانه ابتلا به کرونا در این کشور به بیش از ۴۱۲ هزار مورد رسیده و نزدیک به چهارهزار نفر طی یک روز جان خود را از دست دادند.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، نیمی از موارد ابتلا به کرونا در هفته گذشته در جهان متعلق به هند بود. کارشناسان می‌گویند آمار واقعی شیوع کرونا بسیار بیشتر از آمارهای رسمی است.  

در حال حاضر، بیمارستان‌های هند با کمبود شدید تخت و اکسیژن مواجه هستند و بسیاری از بیماران در حالی که در آمبولانس‌ها و یا پارکینگ‌های بیمارستان‌ها منتظرند جان خود را از دست می‌دهند.

آمار جان باختگان در هند در حدی بالا رفته که سردخانه‌ها و کوره‌های سوزاندن اجساد ظرفیت پاسخگویی به تعداد موارد فوت شده را ندارند.

این در حالی است که دولت هند پیش‌بینی کرده موج سوم شیوع کرونا در این کشور اجتناب ناپذیر خواهد بود.

دولت نخست‌وزیر نارندرا مودی به دلیل اینکه جلوی برگزاری بسیاری از جشنواره‌ها و مراسم مذهبی را نگرفته تحت فشار است.

در حالی که احزاب مخالف دولت خواستار تعطیلی سراسری هستند، دولت به دلیل نگرانی از بحران‌های اقتصادی مایل به انجام این کار نیست.

در پی اوج گرفتن ابتلا به کووید۱۹ در هند و درخواست مسئولان این کشور از غرب برای ارسال کمک‌‌های فوری،‌ غیر از ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا نیز اعلام کردند که به کمک هند خواهند شتافت.

کاخ سفید اعلام کرده مسئولان مربوطه در آمریکا بی‌وقفه برای آماده کردن داروهای مورد نیاز، کیت‌های تست فوری کرونا، دستگاه‌های کمک تنفسی و پوشش‌های محافظتی تلاش می‌کنند.

همچنین ایالات متحده قرار است منابع لازم برای تولید فوری واکسن کوویشیلد در هند را شناسایی کرده و دسترسی آن کشور به این منابع را فراهم کند.

آمریکا همچنین قصد دارد برای تولید واکسن بیو ایی در هند سرمایه گذاری کند تا تولید آن سرعت گرفته و تا پایان سال میلادی ۲۰۲۲ به یک میلیارد دوز برسد.

یک گروه از کارشناسان مشاوران بهداشت عمومی آمریکا نیز از سوی مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های این کشور برای کمک به دولت هند به این کشور اعزام خواهند شد.

همزمان، کمیسیون اروپایی هم در پی دریافت درخواست کمک از هند،‌ ساز و کار ویژه ای را فعال کرده است تا از آن راه به سرعت دارو و کپسول های اکسیژن مورد نیاز این کشور را ارسال کند.

بریتانیا هم نخستین محموله کمک های خود را شامل دستگاههای کمک تنفسی و تجهیزات دیگر، به هند فرستاد.

وزیر دفاع آلمان نیز اعلام کرد که در نظر دارد کمک‌های اضطراری خود را، شامل دستگاه‌های تولید اکسیژن، به هند ارسال کند.

 

 

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More