شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

دونالد ترامپ: دیگر داروی هیدروکسی کلروکین مصرف نمی‌کنم

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در یک مصاحبه رادیویی گفت که دوره‌ی دو هفته‌ای مصرف داروی ضد مالاریا هیدروکسی کلروکین را به پایان رسانده است. دارویی که او آن را به عنوان یک درمان پیشگیرانه یا درمانی برای محافظت از ابتلای ویروس کرونا ترویج کرده بود هرچند که شواهد نشان می دادند آسیب این دارو بیشتر از فواید آن است. او در مصاحبه روز یک شنبه گفت: «تمام شد و من هنوز اینجا هستم.»

پیشتر رییس جمهوری آمریکا از آزمایش داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان کرونا خبر داده بود و استفان هان، رییس اداره غذا و داروی آمریکا نیز اعلام کرده بود که: «رییس جمهور از ما خواسته که به طور دقیق‌تری این دارو را بررسی کنیم. ما می‌خواهیم که این کار را با یک آزمایش بالینی گسترده و عملی برای جمع‌آوری اطلاعات و پاسخ به همه پرسش‌هایی که در این زمینه مطرح است، انجام دهیم.»

در نهایت رییس اداره دارو و غذای آمریکا بر مسئولیت این اداره در زمینه تضمین «امنیت و تاثیر» تولیدات دارویی در این زمینه تاکید کرد زیرا هنوز هیچ تاییدی برای موثر بودن این دارو در درمان کووید ۱۹ مشاهده نشده بود و در برخی موارد گزارش‌هایی مبنی بر نامنظم بودن ضربان قلب در بیمار نیز به ثبت رسیده بود.

اما پس از آنکه آزمایش ویروس کرونا دو نفر از کارکنان کاخ سفید مثبت اعلام شد ترامپ پیشنهاد مصرف این دارو را به پزشک خود داد و در این باره گفت: «پس از آنکه دو نفر در کاخ سفید جواب آزمایش‌هایشان مثبت شد من گفتم باید برنامه‌ای را شروع کنم که خوب باشد.»

تحقیقات زیادی در مورد تاثیر هیدروکسی کلروکین بر بیماران بیمار مبتلا به کووید ۱۹ انجام شده است که دریافته اند که این دارو برای بیمارانی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند بی‌اثر بوده یا مضر است.

این در حالی است که روز دوشنبه سازمان بهداشت جهانی استفاده آزمایشی از داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکین در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ را متوقف کرد.

تدروس آدهانوم، رییس سازمان بهداشت جهانی در این باره گفت که این سازمان استفاده آزمایشی هیدروکسی کلروکوین برای مقابله با ویروس کرونا را موقتا متوقف کرده تا هیات نظارت بر ایمنی دارویی این سازمان، در این زمینه تحقیق کند.

هیدروکسی کلروکین یک داروی ضد مالاریایی است که اغلب برای درمان بیماری لوپوس و روماتیسم استفاده می‌شود و هیچ درمانی تایید نشده برای کووید-۱۹ وجود ندارد.

این در حالی است که نتایج برخی تحقیقات پزشکی می‌گویند این دارو می‌تواند منجر به افزایش احتمال مرگ در بیماران مبتلا به کووید۱۹ شود.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More