شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

رسانه‌های سوریه: اسرائیل، حومه دمشق را هدف حمله هوایی قرار داد

ارتش سوریه از حمله هوایی اسرائیل به حومه دمشق خبر داد و افزود که پدافند هوایی این کشور بیشتر از موشک‌های شلیک شده را رهگیری و سرنگون کرده است.

ارتش سوریه در بیانیه خود خاطرنشان کرد این حمله در شامگاه دوشنبه به وقت محلی از سمت بلندی‌های جولان صورت گرفت و صرفا منجر به خسارات مالی شد.

طبق اعلام گروه اپوزیسیون دیدبان حقوق بشر سوریه، در جریان این حمله‌ها دو انبار مهمات متعلق به شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در جنوب دمشق مورد حمله واقع شدند.

از سوی دیگر، یکی از سخنگویان ارتش اسرائیل از اظهارنظر در این مورد خودداری کرد.

به گفته آویو کوخاوی، رییس‌ ستاد کل ارتش اسرائیل، از آغاز سال ۲۰۲۰، ارتش اسرائیل بیش از ۵۰۰ نقطه از مواضع نیروهای مورد حمایت ایران در سوریه را مورد هدف قرار داده است. مقامات اسرائیلی معتقدند، نیروهای مورد حمایت ایران در سوریه، کار انتقال سلاح‌‌های جمهوری اسلامی به حزب‌الله را تسهیل می‌کنند.

در یکی از موارد اخیر این حمله‌ها، شامگاه یک‌شنبه، دهم اسفند ماه، جنگنده‌های اسرائیل از فراز بلندی‌های جولان برخی از اهداف در حومه دمشق را هدف قرار دادند. به گزارش رسانه‌های سوریه، و پدافند هوایی این کشور تعدادی از موشک‌های اسرائیل را رهگیری کردند.

یک منبع نظامی به شبکه تلویزیونی کان اسرائیل گفت که حمله هوای دهم اسفند مواضع نیروهای تحت حمایت ایران در سوریه را هدف قرار داد و در واکنش به حمله پنج‌شنبه گذشته به یک کشتی اسرائیلی در دریای عمان صورت گرفت.

کشتی هلیوس ری متعلق به شرکت کشتیرانی ری واقع در تل‌آویو پنج‌شنبه شب،هفتم اسفند ماه، پس از تخلیه محموله‌های خودرویی از اروپا در بنادر بحرین و امارات، از بندر دمام عربستان سعودی عازم سنگاپور بود که دچار انفجار شد.

در حالی‌که مقامات اسرائیلی را ایران را مسئول این حمله خواندند، مقامات جمهوری اسلامی این اتهام را رد کردند.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More