شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

عکس‌های خصوصی پادشاه تایلند و معشوقه‌‌اش وب‌سایت دفتر سلطنتی را از دسترس خارج کرد

اقدام دفتر سلطنتی تایلند در انتشار یک مجموعه عکس از پادشاه این کشور و معشوقه‌‌اش، باعث شد پایگاه اینترنتی این دفتر به علت ترافیک بالا از دسترس خارج شود. 

در این تصاوی، «ماها واجیرالونگکورن»، پادشاه ۶۷ ساله تایلند، به همراه دوست‌دختر قدیمی‌اش «سینیناترا ونگ‌واجیراپاکدی» ۳۴ ساله در حال فعالیت‌های مختلفی از جمله حضور در تمرین‌های نظامی با لباس فرم دیده می‌شوند.

انتشار این ۶۰ تصویر به‌علاوه یک زندگینامه ۴۶ صفحه‌ای چنان اشتیاقی از سوی مراجعه‌کنندگان برانگیخت که پایگاه اینترنتی دچار مشکل فنی و از دسترس خارج شد. 

واجیرالونگکورن که با نام پادشاه رامای دهم شناخته می‌شود اوایل ماه جاری سینیناترا را به‌عنوان  «شریک نجیب سلطنتی» منصوب کرد. این لقب عنوان رسمی معشوقه رسمی در تایلند است. با این اقدام، سینیناترا اولین معشوقه رسمی پادشاه در این کشور از سال ۱۹۲۱ تاکنون شد. 

رامای دهم در ماه مه امسال رسما با شریک سابقش ژنرال سوتیدا واجیرالونگکورن که از مهمانداران هواپیمایی تایلند است ازدواج کرد. 

در مراسم انتصاب معشوقه، همسر پادشاه تایلند نیز حضور داشت.

در عکس‌های مورد اشاره، پادشاه و معشوقه با لباس‌های مربوط به مهمانی‌های رسمی در کاخ تایلند و همچنین لباس‌های معمولی دیده می‌شوند. در یکی از این عکس‌ها، معشوقه پادشاه در کابین خلبان یک جنگنده نشسته است و عکس دیگری او را در حال هدایت یک فروند هواپیمای سبک نشان می‌دهد.

زندگی خصوصی رامای دهم از ابتدای به قدرت رسیدن در پی مرگ پدر هفتاد‌ساله‌اش، یکی از موضوعات مورد بحث یواشکی در کوچه و بازار بوده است. بدگویی از خانواده سلطنتی جرم محسوب شده و تا ۱۵ سال حبس در پی دارد.

رامای دهم چهار بار ازدواج کرده است. او اولین بار در سال ۱۹۷۷ با دخترخاله‌اش ازدواج کرد و صاحب یک فرزند شدند. سپس از او جدا شد و با زن دیگری بدون ازدواج رسمی صاحب پنج فرزند دیگر شدند که نهایتا در سال ۱۹۹۴ با هم رسما ازدواج کردند. رامای دهم در سال ۲۰۰۱ برای سومین بار ازدواج کرد و قبل از طلاق در سال ۲۰۱۴ صاحب یک فرزند شد.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More