شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

لاوروف: روسیه آماده قطع روابط با اتحادیه اروپاست

 

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، اعلام کرد این کشور آماده است در صورت تحریم‌ از سوی اتحادیه اروپا، روابط با این اتحادیه را قطع کند.

لاوروف در گفت‌وگویی که گزیده‌ای از ان روز جمعه ۲۴ بهمن در وب‌سایت وزارت خارجه روسیه منتشر شد، گفت که کشورش برای این اقدام آمادگی دارد آن هم در صورتی که دوباره مشاهده کند تحریم‌ها در برخی از بخش‌ها وضع شده که خطراتی برای اقتصاد روسیه ایجاد می‌کنند از جمله در حوزه‌های بسیار حساس.

او ادامه داد: «ما نمی‌خواهیم خود را از زندگی جهانی جدا کنیم، اما باید برای این کار آماده بود. اگر صلح می‌خواهید، برای جنگ آماده شوید.»

سه دیپلمات اروپایی روز پنجشنبه به رویترز گفتند اتحادیه اروپا آماده اعمال تحریم سفر و مسدود کردن دارایی‌ها علیه متحدان ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه است.

همچنین جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به تازگی به مسکو سفر کرده، احتمال تحریم‌های جدیدی علیه روسیه را مطرح کرده است.

بورل روز سه‌شنبه در نشست پارلمان اروپا در بروکسل، گفت: «خوب است که تحریم‌ها‌شان را پیش‌بینی کنیم، من از حق ابتکار عمل خود استفاده می‌کنم و پیشنهادهایی را ارائه خواهم داد که ترکیبی از اقدامات برای مبارزه با ضد اطلاعات و حملات سایبری است.»

روابط میان اتحادیه اروپا و روسیه پس از مسمومیت و همچنین بازداشت الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت پوتین، پرتنش شده است.

پس از اخراج سه دیپلمات اروپایی از روسیه، کشورهای آلمان، سوئد و لهستان نیز در مجموع سه دیپلمات روس را از کشورهای خود اخراج کردند.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More