شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

نخست‌وزیر اسرائیل: در برابر افزایش تجاوزگری جمهوری اسلامی ایران، اکنون وقت عمل است

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، با استقبال از بیانیه هفت کشور صنعتی جهان درباره نقش ایران در حمله به کشتی مرسر استریت، گفت که در برابر افزایش تجاوزگری جمهوری اسلامی در سراسر خاورمیانه، فقط بیانیه کافی نیست ‌ اکنون وقت عمل است.

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، روز یک‌شنبه ۱۷ مردادماه، در آغاز جلسه کابینه دولت این کشور درباره تحولات اخیر طی هفته گذشته در منطقه از جمله حمله پهپادی به نفتکش مرسر استریت و حمله راکتی حزب‌الله لبنان علیه مواضع اسرائیل صحبت کرد.

نخست وزیر اسرائیل در این جلسه از گروه هفت به‌دلیل انتشار بیانیه‌ای برای محکوم کردن ایران به‌دلیل حمله به کشتی مرسر استریت تقدیر کرد و گفت او از شنیدن گزارش سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، در مورد این حمله از جمله اینکه قطعات پهپاد انتحاری در این حمله با پهپادهای ایرانی مطابقت داشته، خوشحال شده است.

نفتالی بنت از «افزایش تجاوزگری ایران در سراسر خاورمیانه و در خشکی، هوا و دریا» انتقاد کرد و گفت: «اکنون وقت عمل است، نه فقط صدور بیانیه‌ها.» 

او بار دیگر ایران را «یک خطر آشکار برای ثبات منطقه‌ای و صلح جهانی» خواند و گفت: «ایرانی‌ها باید درک کنند که بدون پرداخت هزینه‌ای نمی‌توانند دیوانه شوند.»

نخست وزیر اسرائیل با اشاره‌ای به سابقه ابراهیم رییسی گفت که او بر اعدام هزاران نفر در سال نظارت داشته و به همین دلیل لقب «جلاد تهران» به او اختصاص دارد. او افزود: «ابراهیم رییسی حتی با معیارهای ایرانی، فردی ظالم و افراطی است.»

بخش دیگری از صحبت‌های نفتالی بنت در جلسه دولت اسرائیل درباره حمله راکتی اخیر حزب‌الله علیه مواضع اسرائیل بود. او از لبنان خواست «تروریست‌هایی» را که به اسرائیل شلیک می‌کنند را مهار کند و گفت دولت و ارتش لبنان باید مسئولیت آنچه در حیاط خلوت آنها اتفاق می‌افتد را بر عهده بگیرند.

نخست‌وزیر اسرائیل در بخش دیگری از سخنرانی خود ایران و حزب‌الله، را مسئول بحران در لبنان خواند و گفت ایران و حزب‌الله لبنان را به آشوب می‌کشند.

او افزود که ایران و حزب‌الله لبنان در تلاش بودند تا اسرائیل را در بحران اقتصادی و سیاسی لبنان درگیر کنند.

نفتالی بنت در پایان سخنرانی خود «بیداری مهم مردم لبنان در برابر حزب‌الله و نفوذ ایران در کشورشان» را ستایش کرد.

 

تازه چه خبر؟
ابراهیم رئیسی،‌ رییس‌جمهور ایران،‌ در سخنان خود برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت مجازی ارسال و پخش شد،‌ ضمن تاکید بر بی‌اعتمادی جمهوری...More
مقام‌های هندی از کشف و ضبط یک محموله تقریبا ۳ تنی هروئین خبر دادند که از افغانستان و از طریق بندرعباس به این کشور منتقل شده است. بنابر اعلام این مقام...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More