شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

پنتاگون از کشته شدن هفت نفر از عناصر القاعده در یمن خبر داد

 

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز سه شنبه دوم خرداد اعلام کرد که نیروهای این کشور با حمله به یک پادگان وابسته به گروه القاعده در یمن، هفت نفر از عناصر این گروه تروریستی را کشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این حمله در ساعات اولیه بامداد روز سه شنبه، در استان مأرب یمن، پس از موافقت مقام‌های این کشور، انجام شده است.

فرماندهی نظامی آمریکا در خاورمیانه، با انتشار بیانیه ای گفته است که «نیروهای آمریکایی در این حمله، با استفاده از سلاح سبک و حملات هوایی مشخص، هفت نفر از جنگجویان القاعده در شبه جزیره عربی را کشته اند».

بیانیه آمریکا افزود:« این گونه حملات، ما را در شناسایی مواضع القاعده در جزیره العرب، توانایی‌ها و تصمیم‌های این گروه کمک می کند، تا به تضیف تعقیب و تضیعف آن ادامه دهیم».

از زمان آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا در ژانویه گذشته، این کشور حمله نظامی خود علیه گروه القاعده در یمن را افزایش داده است.

در ماه مارس گذشته، روزنامه نیویورک تایمز، گزارش داده بود که دونالد ترامپ، به وزارت دفاع کشورش، اجازه داده است، در صورت لزوم بدون اخذ مجوز از کاخ سفید، حملاتی هوایی یا عملیات کماندویی در یمن انجام دهد.

یمن از دو سال پیش، شاهد جنگ میان نیروهای وابسته به عبدربه منصورهادی رئیس جمهور این کشور از یک سو، و شورشیان حوثی و هواداران علی عبدالله صالح رئيس جمهور سابق یمن، از سوی دیگر است.

در حالی که عبدربه منصور هادی از سوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان حمایت نظامی می شود، ایران متهم است که از حوثی ها پشتیبانی می کند و به آنها سلاح ارسال می کند.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More