شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

فیسبوک اپلیکیشن چت ویدیویی ارائه می‌کند

فیسبوک با هدف جلب کاربرانی که در دوران شیوع کرونا ازاپلیکشن‌های چت تصویری همچون زوم استفاده می‌کنند، از یک سرویس جدید چت تصویری رونمایی کرده است که ظرفیت پذیرش همزمان ۵۰ شرکت‌کننده را در یک زمان و تا مدت نامحدود دارد.

این اپلیکیشن که «مسنجر رومز» نام دارد در هفته‌های آینده برای استفاده حدود دو و نیم میلیارد کاربر عرضه خواهد شد.

بر خلاف اپلیکیشن‌های دیگر که برای کنفرانس‌های کاری طراحی شده‌اند، این برنامه بیشتر برای استفاده‌های خانوادگی و دوستانه شکل گرفته است.

مارک زاگربرگ، مدیر فیسبوک، به خبرگزاری فرانسه گفت: «این اپلیکیشن برای استفاده‌های خودجوش و برنامه‌ریزی نشده طراحی شده است.»

او گفت برای این کار کافی است کاربر یک پنجره را در رایانه یا گوشی خود باز نگهدارد تا هر کدام از دوستان و آشنایان که با خبر می شود سری به او بزند.    

زاکربرگ گفت: «احساس می کنم این همان چیزی است که الان در زندگی آن را کم داریم.»

معرفی مسنجر رومز در حالی اتفاق می افتد که در پی شیوع کرونا در جهان استفاده از این اپلیکیشن به شدت افزایش پیدا کرده است.

به گفته زاکربرگ، در مسنجر رومز کاربران می‌توانند برای خود اتاق‌های مجازی درست کنند و خودشان انتخاب کنند که چه کسی می تواند وارد این اتاق‌ها شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های مسنجر رومز این است که و برای سهولت دسترسی همه افراد به آن، کاربران این سرویس چت تصویری لازم نیست که عضو فیسبوک باشند.

به گفته زاکربرگ: «کافی است شما یک لینک را بفرستید و گیرنده بر روی آن کلیک کند. حتی اگر روی گوشی او اپلیکیشن مربوطه نصب نباشد از طریق مرورگر به مسنجر رومز وصل خواهد شد.»

فیسبوک همچنین اعلام کرد برای جلوگیری از ورود کاربراهای غیرمجاز به اتاق‌های چت ابزارهای دفاعی را در این اپلیکیشن تعبیه کرده است، از جمله اینکه کاربران می توانند اتاق را قفل کنند و یا افراد را از آن اخراج کنند.

با توجه به شیوع کرونا، استفاده از ابزارهای چت ویدیویی بسیار از جمله زوم رواج پیدا کرده است.

از مشکلات زوم آن است که علاوه بر مشکلات امنیتی و هک اطلاعات در آن، برخی کابران برای کنفرانس‌های بقیه مزاحمت ایجاد می‌کنند.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More