شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

احمدی‌نژاد قوه قضاییه را «دیکتاتور»خواند

 

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور پیشین ایران، ضمن انتقاد شدید از قوه قضاییه، عملکرد این قوه را « اقدام علیه قانون اساسی» دانسته و گفت: «ما انقلاب کردیم که قوه قضاییه این طوری بشود. اگر «دیکتاتوری قوه قضاییه» می‌خواستیم که قبلش هم بود.»

وی در یک مصاحبه‌ ۳۹ دقیقه ویدئویی که پنج‌شنبه ۲ آذر در وبسایت «دولت بهار» منتشر شده، گفت: «بدترین حالت این است که اگر از قوه قضاییه بخواهید شکایت کنید باید به خود آن‌ها شکایت کنید. کی هستید که خود را برتر از قانون و مردم می‌دانید؟»

وی مقصر مرگ ستار بهشتی را «دستگاه قضا» دانسته و گفته: «مثل آن بنده خدا که جنازه‌اش را تحویل خانواده‌اش دادند؛ در وبلاگش یک چیزی نوشته بود. خب چه کسی این کار را کرده؟ قوه قضاییه این کار را کرده است.»

ستار بهشتی، وبلاگ نویسی بود که آبان سال ۱۳۹۱ در بازداشتگاه در اثر شکنجه درگذشت.

رییس دولت نهم و دهم جمهوری اسلامی، در ادامه در مورد مرگ ستار بهشتی تاکید کرده که به خاطر ستار بهشتی، با صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه، دعوا کرده است.

احمدی نژاد در بخشی از گفت‌وگوی خود، ضمن انتقاد شدید از  صادق لاریجانی رئیس این قوه  تصریح کرده ؛ «من بر سر ماجرای ستار بهشتی بر سرشان فریاد کشیدم و گفتم شما جنایت کردید. آقای لاریجانی در اوایل حتی قبول نمی‌کرد که هیات منصفه مطبوعات تشکیل شود و می‌گفت که نظر اجتهادی من این است که تشکیل هیات منصفه مطبوعات کار درستی نیست، که من به او گفتم نظر اجتهادی شما برای خودتان، این قانون اساسی ما است و فوق نظر شخصی شماست.»

احمدی نژاد در ادامه تصریح کرد: «قوه قضاییه اختیاراتش فوق‌العاده است و حتی از رهبری هم بیشتر است. تنها قوه‌ای است که هیچ نظارتی بر آن نیست. عملکرد قوه قضاییه یک سیر کاملا نزولی دارد. الان کل کشور در خطر است و امیدی به اجرای عدالت نیست.»

محمود احمدی‌نژاد به سایت دولت بهار گفت: «از این ور دست دولت را می‌بستند و راه را باز می‌کردند برای تحریم دولت و از طرف دیگر می‌گفتند تحریمی در کار نیست و سوء‌مدیریت دولت است؛ بهره‌برداری سیاسی.»

احمدی نژاد در ویدیوی منتشر شده گفت : « قوه قضاییه در ایران تنها دستگاهی است که هیچ نظارتی بر روی آن نیست و ۳۸ سال است کسی از آن انتقاد نکرده است.»

وی  ضمن اشاره به اینکه «به محض اینکه کسی مقاله‌ای بنویسید و از عملکرد قوه قضاییه انتقاد کند برایش احضاریه می‌فرستند.» گفت:«اگر جرم است من هم می‌گویم مردم به خدا بچه‌های من جاسوس نیستند، برادرانم کارچاق‌کن نیستند، زمین‌خوار نیستند، واردکننده انحصاری دارو نیستند، خودمم هم در اطراف قم زمین تصرف نکردم که گاوداری درست کنم. پول من هم از پارو بالا نمی‌رود، تابعیت بیگانه هم ندارم بچه‌هایم هم ندارند، برادرهایم هم ندارند.»

احمدی‌نژاد در ادامه گفت که «چون دولت وی «مچ دزدها را گرفته است»، اکنون با اتهام دزدی و فساد از سوی قوه قضاییه رو به رو شده است.»

او خطاب به مخالفانش تاکید کرد: «مردم ایران آدم‌های صد برابر گنده‌تر از شما را پایین کشیده‌اند.»

گفت‌وگوی احمدی‌نژاد پس  از بست‌نشینی بحث‌برانگیز حمید بقایی و چند نفر از نزدیکان احمدی نژاد منتشر شد.

بقایی هفته پیش در پی امتناع از حضور در جلسه سوم دادگاهش «در اعتراض به آنچه رفتار دستگاه قضایی» خوانده بود در آرامگاه «شاه عبدالعظیم» بست نشسته بود.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More