شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

طرح جدید ترافیک تصویب شد

 

طرح جدید ترافیک برای سال ۱۳۹۷، ازسوی شورای حمل‌ونقل و ترافیک شهر تهران تصویب شد و براساس این مصوبه، درمورد نحوه‌ی اجرای این طرح و نرخ عوارض، شورای اسلامی شهر تهران تصمیم خواهد گرفت.

طرح جدید ترافیک که با برخی سؤالات و ابهامات همراه بود و ازجمله، پیش از این، احتمال لغو صدور مجوز ورود به محدوده‌ی طرح، ازسوی برخی‌از معاونان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مطرح شده بود، بالاخره امروز، ۲۸ دی‌ماه تصویب شد.

شورای حمل‌ونقل و ترافیک شهر تهران اعلام کرد که با بررسی همه‌ی جوانب طرح، به اتفاق آراء، طرح جدید ترافیک برای سال ۱۳۹۷ را تصویب کرده و بدین‌ترتیب، گام مهمی در مسیر تصویب این طرح در مراجع قانونی برداشته شده است.

در این طرح، با هدف کاهش ترافیک در محدوده‌ی طرح ترافیک، تغییرات مهمی در نحوه‌ی صدور مجوزها و جنبه‌های اجرایی ایجاد شده است.

براساس این طرح، در سال آینده، صدور مجوز برای خودرو، تنها به‌معنای اجازه‌ی ورود بوده و عوارض قابل پرداخت برای همه‌ی خودروها، براساس زمان تردد و میزان آلایندگی خواهد بود که جزئیات آن در لایحه‌ی پیشنهادی به شورای شهر مشخص شده و هم‌اکنون درحال طی فرآیند تصویب است.

همچنین گفته شده است که در سال ۱۳۹۷ با هدف کاهش ترافیک در محدوده‌ی طرح، سقف تعداد مجوزهای قابل صدور از ۱۲۹ هزار و ۳۵۰  فقره‌ی تعیین‌شده برای سال ۱۳۹۶، به میزان ۲۶ هزار و ۳۵۰ عدد کاهش خواهد یافت و بدین‌ترتیب، در هر روز، حداکثر ۱۰۳هزار خودرو، اجازه‌ خواهند یافت تا به محدوده‌ی طرح ترافیک وارد شوند. از این رقم، سقف تعداد مجوز قابل اعطاء به اشخاص حقیقی و حقوقی که شغل آنان ایجاب می‌کند در تمام روزهای سال، اجازه‌ی تردد در محدوده را داشته باشند، با کاهش حدود ۴۰درصدی، به ۶۳ هزار خودرو کاهش یافته و تعداد مجوزهای روزانه‌ی قابل صدور برای عموم مردم، با افزایش صددرصدی، به ۴۰هزار عدد افزایش خواهد یافت.

در بخش دیگری از این طرح، آورده شده است که در سال ۱۳۹۷، علاوه‌بر روزهای جمعه و تعطیل، در روزهای پنج‌شنبه هم طرح ترافیک اجرا نخواهد شد و زمان اجرای طرح در روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۹ خواهد بود. همچنین برای رفاه حال ساکنان داخل محدوده‌ی طرح، این شهروندان مجاز خواهند بود صبح‌ها تا قبل از ساعت ۸:۳۰ صبح، از محدوده خارج شوند و بعدازظهرها بعد از ساعت ۱۷، به منازل خود بازگردند.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More