شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

فرمانده پلیس تهران: ۱۹ نفر در تجمع حامیان طالبان در تهران بازداشت شدند

 

حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران از بازداشت ۱۹ نفر در تجمع حامیان طالبان در پارک ملت تهران خبر داد. 

به گزارش خبرگزاری فارس، حسین رحیمی، سه‌شنبه ۱۴ مرداد، در این زمینه گفت: «پنج نفر از آن‌ها از عوامل اصلی، تهیه‌کنندگان پرچم، تهیه تصاویر و انتقال تصاویر به شبکه‌های معاند بودند که به زندان رفتند و مابقی آن‌ها نیز در حال طرد از کشور هستند.»

او اعلام کرد هر سال در روز عید قربان برخی از اتباع افغانستان که برخی از آن‌ها به صورت غیرقانونی وارد ایران شده‌اند در میدان آزادی این روز را به یکدیگر تبریک می‌گویند.

اما به گفته فرمانده پلیس تهران، در روز عید قربان امسال، به علت حضور نیروی انتظامی در میدان آزادی، برخی از این افراد در پارک ملت تجمع کردند.

پیشتر علی ذوالقدری، رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در واکنش به انتشار تصاویری از این تجمع، از بازداشت «عاملان اصلی تولید و بازنشر این تصاویر» خبر داده بود.

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به تجمع شماری از افراد با پرچم گروه طالبان در تهران، گفته است که کشورهای همسایه نباید به گروهی که برای امنیت ملی افغانستان یک تهدید جدی به شمار می‌رود، اجازه فعالیت‌های آزاد بدهند.

صدیق صدیقی دوشنبه ۱۳ اسد/مرداد ماه در نشست خبری گفت، «فعالیت و اقدامات تبلیغاتی این افراد و اشخاص در کشورهای همسایه، نیت مردم افغانستان را مغشوش می‌سازد و این مسئولیت کشورهای همسایه است که در کنار دولت افغانستان قرار بگیرند و از پروسه صلحی که به مالکیت و رهبری دولت صورت می‌گیرد حمایت کنند.»

او گفت حکومت افغانستان، نماینده مشروع مردم این کشور است و انتظار حکومت افغانستان از کشورهای همسایه این است که از پروسه‌ای که منجر به برقراری صلح پایدار شود، پشتیبانی کنند.

سخنگوی ریاست‌جمهوری افغانستان افزود، ممکن است افراد و اشخاصی باشند که این کار را زیر سایه تبلیغات گروه طالبان انجام دهند که برای مردم افغانستان غیرقابل قبول است و انتظار حکومت افغانستان از کشورهای همسایه این است که در کنار مردم و دولت مشروع افغانستان قرار بگیرند.

جمعه ۱۰ اسد/مرداد ماه، در نخستین روز از آتش بس سه روزه در افغانستان و همزمان با عید قربان، عکس‌هایی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد، برخی از حامیان گروه طالبان که پرچم این گروه را با خود حمل می‌کردند، در پارک ملت تهران تجمع کردند.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More