شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

خوش‌بینی وزیر خزانه‌داری آمریکا به تصویب بسته حمایتی یک تریلیون دلاری در کنگره‌

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا، از حمایت نمایندگان مجلس سنا برای بسته حمایتی جدید دولت ابراز خرسندی کرد و گفت که بسته جدید نهایی شده و یک تریلیون دلار اعتبار برای آن تخصیص داده شده است.

وزیر خزانه داری آمریکا از  نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره خواست تا این لایحه را به تایید نهایی برسانند.

این بسته حمایتی مانند بسته قبلی، از جمله شامل پرداخت یارانه نقدی هزار و ۲۰۰ دلاری به شهروندان آمریکایی است و در آن تغییراتی نیز برای پرداخت بیمه بیکاری شاغلین در نظر گرفته شده است.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا، گفت: «جمهوری‌خواهان قرار است بسته حمایتی کووید-۱۹ را در روز دوشنبه ارائه دهند.»

منوچین همچنین در ادامه گفت: «کمک هزینه هفتگی ۶۰۰ دلاری مسخره است و باعث شده تا مردم به محل کار خود بازگردند.»  وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنین قول داد كه دور تازه‌ای از بررسی‌های بسته حمایتی هزار و  ۲۰۰ دلار در ماه اوت به دست مردم خواهد رسید.

استیون منوچین همچنین گفت که  ارزیابی خوش‌بینانه‌ای از تصویب بسته حمایتی در مجلس نمایندگان دارد. 

این بسته در صورت تصویب در کنگره باید به امضای دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نیز برسد و در صورت اجرایی شدن، دومین بسته بزرگ حمایتی تخصیص داده شده در آمریکا برای مقابله با کرونا پس از بسته سه تریلیون دلاری قبلی خواهد بود.

پیش از این نیز مجلس نمایندگان آمریکا در فروردین سال‌جاری نیز بزرگترین بودجه را برای طرح کمک به مقابله با کرونا و ضررهای ناشی از آن به تصویب رسانده بودند که  دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، فورا آن‌را امضا کرد.

این طرح پیش از امضاء رییس جمهور،  به تصویب  نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه سنا رسیده بود و  یکی از معدود مواردی بود که همه نمایندگان هر دو حزب کاملا با آن موافق بودند.

با وجود چنین پیش‌زمینه‌ای، پیش‌بینی می‌شود که دومین  بسته حمایتی بزرگ ایالات متحده، نیز با توافق نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه به امضا برسد. 

 آمریکا با داشتن بالاترین آمار مبتلا و مرگ و میر در صدر جدول تلفات ناشی از ویروس کرونا قرار دارد. تا جایی که طبق آخرین آمار دانشگاه جانزهاپکینز تاکنون شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از مرز چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته و آمار جان‌باختگان نیز نزدیک به ۱۴۷  هزار نفر رسیده است.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More