شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

تعداد مبتلایان روزانه کرونا نسبت به ماه قبل دو برابر شده است؛ هر دو دقیقه یک بستری

 

بر اساس آمار وزارت بهداشت ایران، آمار روزانه مبتلایان به کرونا نسبت به ماه قبل دو برابر شده است؛ همزمان مسئولان پزشکی در شماری از استان‌های ایران از تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها خبر داده‌اند و خبرگزاری تسنیم نیز از بستری شدن هر دو دقیقه یک بیمار گزارش داده است.

وزارت بهداشت روز جمعه اول مرداد آمار مبتلایان شبانه‌روز اخیر را ۲۱ هزار و ۸۱۴ نفر نفر اعلام کرد. تعداد مبتلایان روزانه در اول تیرماه ۱۱ هزار نفر و در اول خرداد ۸ هزار و پنج نفر اعلام شده بود.

در همین حال خبرگزاری تسنیم نوشت که هر دو دقیقه یک بیمار در مراکز درمانی بستری می‌شود.

به نوشته این خبرگزاری، در ۲۴ ساعت گذشته تنها ۶۹ هزار و ۷۳۱ تست کرونا در ایران انجام شده که با «شرایط موجود و بحرانی» تناسب ندارد.

همزمان انوش دهنادی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نیز گفت که بیش از ۷۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که وضعیت ۱۰۷ نفر از آنها وخیم است.

دهنادی در عین حال سخنان منتشرشده به نقل از او درباره شناسایی گونه لامبدا را تکذیب کرد. ساعاتی پیشتر رسانه‌های ایران به نقل از او نوشته بودند که «اخیرا با کرونای لامبدا مواجه هستیم که از سیستم ایمنی فرار می کند و قدرت سرایت و کشندگی بالا دارد.»

همچنین خسرو صادق‌نیت، رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی، نیز گفت که درگیری با بیماری در موج پنجم کرونا بسیار جدی است و همه بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران به بیش از سقف پذیرش سرپایی و بستری خود در یک سال و نیم گذشته رسیده‌اند.

 

افزایش ۵ تا ۱۰ برابری متقاضیان تزریق رمدسیور سرپایی

در همین حال رضا محمدی، معاون اجرایی بیمارستان فیروزآبادی شهرری، اعلام کرد که تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان «به طرز عجیبی» افزایش پیدا کرده است.

به گفته محمدی، تعداد متقاضیان تزریق رمدسیور سرپایی از روزی ۲۵ تا ۵۰ نفر به ۲۵۰ نفر افزایش یافته است.

او اعلام کرد که سن مبتلایان نیز کاهش یافته و ابتلای فرد ۱۶ ساله و کوچک‌تر از آن نیز مشاهده شده است.

محمدحسن درخشان، مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز از افزایش ۷۰ درصدی میزان مراجعات مردم به مراکز منتخب کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه خبر داد.

او گفت که تست ۳۵  درصد از مراجعه کنندگان مثبت است و این میزان از ابتدای آغاز موج پنجم کرونا و شیوع دلتای هندی در حال افزایش است.

فاطمه نوروزیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، نیز گفت که  اکثر تست‌ها در هفته‌های اخیر مثبت بوده است. 

قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، در سفر به شرق استان کرمان همه‌گیری کرونا در این استان را رو به افزایش توصیف کرد و خبر داد که «وضعیت چهار شهرستان در استان کرمان بحرانی است.»

پیمان نامدار، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی قزوین، نیز گفت که در۲۴ ساعت اخیر ۹۹ بیماری جدید در بیمارستان‌های استان بستری شدند که بیشترین آمار از ابتدای آغاز پیک پنجم ویروس کرونا محسوب شده و ۶/۵ درصد بیشتر از روز گذشته است.

محمودرضا مرادی، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، نیز گفت که میانگین بیماران بستری روزانه در هفته آخر تیرماه، نسبت به هفته اول این ماه، ۳۲ درصد افزایش داشته است.

محمدرضا قدیر، رییس دانشگاه علوم پزشکی قم، نیز گفت که هم‌اکنون ظرفیت اورژانس بیمارستان نیز کاملا پر شده، به گونه‌ای که از تخت‌های اضطراری استفاده‌ شده است.

از حدود یک ماه پیش گونه دلتا ویروس کرونا در ایران شایع شده است و کارشناسان پزشکی از آغاز موج پنجم کرونا در کشور خبر داده‌اند.

بنابر آمار وزارت بهداشت، در شبانه‌روز اخیر ۲۱۰ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند و مجموع فوتی‌ها بر اثر این بیماری در ایران به ۸۸ هزار و ۲۷۳ نفر رسید.

تازه چه خبر؟
ابراهیم رئیسی،‌ رییس‌جمهور ایران،‌ در سخنان خود برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت مجازی ارسال و پخش شد،‌ ضمن تاکید بر بی‌اعتمادی جمهوری...More
مقام‌های هندی از کشف و ضبط یک محموله تقریبا ۳ تنی هروئین خبر دادند که از افغانستان و از طریق بندرعباس به این کشور منتقل شده است. بنابر اعلام این مقام...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More