شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

حمایت وزیر خارجه آمریکا از اعتراض مردم ایران: ایالات متحده با شماست

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، با بازنشر یک پیام‌های قبلی خود در حمایت از اعتراض‌ها در ایران، در صفحه توییتر خود نوشت: «همانطور که تقریبا یک سال و نیم پیش به مردم ایران گفتم: ایالات متحده با شماست.»

اشاره پمپئو به پیامی است که در جریان اعتراض‌های تیر و مرداد سال ۱۳۹۷ در صفحه توییتر خود به فارسی منتشر کرد.

او در آن پیام با بیان اینکه «پس از چهل سال بیداد، مردم پر افتخار ایران در مورد سوءاستفاده‌های حکومتشان ساکت نمی‌نشینند. ما هم ساکت نخواهیم ماند»، نوشت که من پیامی برای مردم ایران دارم: «ایالات متحده صدای شما را می شنود. ایالات متحده از شما حمایت می‌کند. ایالات متحده با شماست.»

همزمان مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در صفحه توییتر خود  تاکید کرد: «ایالات متحده در کنار مردم ایران ایستاده است هنگامی که آن‌ها به آخرین بی‌عدالتی رژیم فاسد حاکم اعتراض می‌کنند.»

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده همچنین به قطع دسترسی به اینترنت در ایران واکنش نشان داد و گفت: «ما تلاش‌[رژیم] برای خاموشی اینترنت در ایران را محکوم می‌کنیم.» اورتگاس خطاب به مقام‌های جمهوری اسلامی نوشت: «بگذارید مردم حرف‌شان را بزنند.»

تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه، نیز از معترضان در ایران حمایت کرد و در صفحه توییتر خود نوشت: «ما باید کنار معترضان شجاعی بایستیم که خواهان پاسخگو شدن آیت‌الله‌ها هستند.»

او تاکید کرد که «مردم ایران از رژیمی که خواسته‌های اساسی‌شان را نادیده می‌گیرد و همزمان مبالغ هنگفتی برای تروریست‌ها در خاورمیانه می‌فرستد، خسته شده‌اند.»

ویلیام هرد، نماینده جمهوری‌خواه تگزاس در مجلس نمایندگان آمریکا، نیز در صفحه توییتر خود نوشت: « ما باید پیام مردم ایران را تقویت کنیم تا این رژیم خودکامه متوقف شود.»

هرد با تاکید بر اهمیت اعتراض‌ها در ایران، با بیان اینکه «تغییر حکومت، تنها راه ماست برای اینکه رژیم ایران را از دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای و حمایت از تروریسم بازداریم»، تاکید کرد: «این[تغییر رژیم] تنها زمانی رخ می دهد که مردم ایران برخیزند.»

از سوی دیگر در واکنش به قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت از سوی دستگاه‌های حکومتی در ایران،  لن خودورکوفسکی، مشاور ارشد وزیر خارجه آمریکا، در صفحه توییتر خود از شرکت‌هایی چون فیسبوک و اینستاگرام، توییتر، یوتیوب و دیگر شبکه‌های اجتماعی خواست تا تمام حساب‌های دولتی جمهوری اسلامی ایران را مسدود کنند.

مشاور وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که بعد از بستن حساب‌های دولتی تا وقتی که جمهوری اسلامی اینترنت را به مردم ایران بازنگردانده است، حساب‌های دولتی را همچنان بسته نگهدارند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More