شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

پیکر کولبر ۶۵ ساله پیدا شد؛ جست‌وجو برای دو کولبر گمشده

 

رسانه‌های ایران از پیدا شدن پیکر عثمان فتوحی، کولبر ۶۵ ساله در ارتفاعات سقز و ادامه تلاش‌ها برای یافتن دو کولبر گمشده دیگر خبر می‌دهند.

به گزارش ایلنا، عثمان فتوحی روز شنبه ۱۲ بهمن به همراه ۲۳ نفر کولبر دیگر برای حمل بار از منطقه مرزی سرشیو سقز عازم اقلیم کردستان عراق بودند که در میان برف و بوران سنگین منطقه گرفتار شدند.

روز یکشنبه ۱۳ بهمن پیکر او که به علت یخ‌زدگی در برف جانش را از دست داد، پیدا شد و تعداد دیگری از کولبران نیز که زخمی شده بودند، بیمارستان‌ها منتقل شدند، اما هنوز جستجو برای یافتن دو کولبر گمشده دیگر ادامه دارد.

عثمان فتوحی اهل روستای تازه‌آباد سقز و دارای ۶ فرزند بود.

ایلنا وضعیت جسمی کامیل فتوحی، برادرزاده عثمان فتوحی و امیر یکی دیگر از کولبران را ناپایداری توصیف کرده است.

محمدباقر محمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان، نیز به ایلنا، گفت که این کولبران ۲۳ نفر بودند که به دو تیم تقسیم شده بودند. ۲۰ نفر از این کولبران دیروز توانستند خود را به پایین کوه رسانده و نجات پیدا کنند.

چندی پیش نیز آزاد و فرهاد خسروی، دو برادر کولبر در ارتفاعات کردستان جان خود را از دست دادند.

فرهاد خسروی ۱۴ سال داشت و جوانترین کولبر جان باخته چند سال اخیر در ایران بود. این در حالی است که سن کولبران تا نزدیک به هفتاد سال هم می‌رسد.

در سال‌های گذشته شمار زیادی از کولبران به دلیل گرفتار شدن در برف و سرما در این گردنه جان خود را از دست داده‌اند یا از سوی نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران کشته یا زخمی شده‌اند.

بر اساس آمار رسمی، استان کردستان ایران دارای بیشترین نرخ تورم و بیکاری در کل کشور است و ساکنان این استان به ناچار به کولبری روی می‌آورند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More