شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

استقبال اسد از بازیکنان تیم ملی کشورش، در میان سوری‌ها جنجال آفرید

 

استقبال بشار اسد رئیس جمهور سوریه از بازیکنان تیم ملی فوتبال این کشور، مورد انتقاد شمار زیادی از سوری‌ها بویژه مخالفان وی قرار گرفت.

به گزارش اسکای‌نیوز عربی، برخی مخالفان می‌گویند که «بشار اسد، بازی‌های قابل قبول تیم ملی فوتبال سوریه در جریان رقابت‌های مقدماتی جام جهانی» را بهانه‌ای برای «زیبا جلوه دادن رژیم خود»قرار داده است.

برخی در صفحه‌های شبکه‌های اجتماعی گفته‌اند که بشار اسد به دنبال آن است که نتایج تیم ملی فوتبال سوریه را به عنوان یک «دست‌آورد سیاسی»، مورد استفاده قرار دهد درحالی که مردم این کشور پس از نزدیک به هفت سال جنگ، شرایط بسیار سختی را می‌گذارند.    

رئیس جمهور سوریه، در صفحه فیس‌بوک خود تصاویری از مراسم این استقبال را منتشر کرده و گفته به بازی‌های خوب تیم ملی سوریه افتخار می‌کند. وی همچنین پیراهن برخی از بازیکنان را امضا کرده است.  

برخی دیگر، ابراز خوشحالی بازیکنان تیم ملی سوریه، هنگام دیدار با بشار اسد را مورد انتقاد قرار داده و بار دیگر اتهامات مربوط به رئیس جمهور سوریه در «قتل عام مردم کشورش و آواره شدن میلیون‌ها نفر» را یادآور شدند.

در مقابل عده‌ای نیز به ستایش از بشار اسد و دفاع از بازیکنان تیم ملی فوتبال سوریه پرداختند. برخی از سوری‌های نزدیک به رژیم این کشور گفته‌اند  که بازیکنان دعوتنامه‌ای از ریاست جمهوری دریافت کردند و با توجه به شرایط موجود، این دعوت را پذیرفتند.

همچنین صدها کامنت در زیر تصویر بشار اسد و بازیکنان تیم ملی سوریه، در استقبال از اقدام رئیس جمهور این کشور نوشته شده است.  

تیم ملی فوتبال سوریه، پس از شکست ۲-۱ در برابر استرالیا در مرحله پلی‌اف مقدماتی منطقه آسیا، از راه‌یابی به جام جهانی ۲۰۱۸  روسیه بازماند.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More