شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

اسرائیل به سوریه درباره استفاده از سلاح شیمیایی در مرزهایش هشدار داد

 

اسرائیل به دولت سوریه هشدار داده است که در صورت استفاده از تسلیحات شیمیایی در نزدیکی مرزهایش، با پاسخ قاطعانه روبرو خواهد شد.

خبرگزاری آناتولی روز پنج‌شنبه ۲۶ بهمن‌ماه، به نقل از رادیو اسرائيل گفت که دولت این کشور از سرایت گازهای سمی به مرزهایش نگران است.

این هشدار از طریق پیامی به سفیران اسرائيل در خارج ابلاغ شده است، تا به مقامات کشورهایی که در آن مستقر هستند، رسانده شود.

در این پیام آمده است: «اسرائیل از اقدام رژیم بشار اسد در استفاده از این نوع سلاح‌ها در مرزهای بلندی‌های جولان نگران است، چرا که این احتمال وجود دارد که به اراضی اسرائیل سرایت کند و موجب واکنش شدید (تل‌اویو) شود».

نگرانی اسرائیل در حالی بیان می‌شود که امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، روز چهارشنبه گفته بود که اگر کشورش به شواهد محکمی مبنی بر استفاده نیروهای بشار اسد از تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان دست یابد، به سوریه حمله خواهد کرد.  

رادیو اسرائیل همچنین افزود که پیام اسرائیل به حضور «تهدید کننده» ایران در سوریه اشاره کرده و گفته که حضور ایران در این کشور، می‌تواند به افزایش تنش در منطقه بینجامد.

اسرائیل از جامعه جهانی خواسته است که به ایران فشار وارد کنند تا این کشور به تلاش‌هایش برای محاصره اسرائیل توسط حزب‌الله در سوریه و لبنان پایان دهد.

از سوی دیگر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران، روز پنج‌شنبه در سخنانی، بار دیگر از نابودی اسرائیل سخن گفت.  

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More