شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

حمله جنگنده‌های اسرائیلی به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه

به گزارش رسانه‌های سوریه‌ای و اسرائیلی، جنگنده‌های اسرائیل در ساعات پایانی شامگاه چهارشنبه به مواضع نیروهای نظامی دولت سوریه و شبه‌نظامیان وابسته به ایران در جنوب سوریه حمله کردند.

بر اساس این گزارش‌ها، جنگنده‌های اسرائیلی چهارشنبه شب به وقت محلی مواضع این نیروها را در حومه فرودگاه دمشق و مواضع شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان را در قنیطره در جنوب سوریه هدف قرار دادند.

سانا، خبرگزاری دولتی سوریه، گزارش داد که سیستم دفاع موشکی این کشور برای مقابله با حمله اسرائیل فعال شده و گفت بیشتر راکت‌‌‌های شلیک شده منهدم شده‌اند.

همزمان، دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز گزارش داد که در حمله چهارشنبه‌شب اسرائیل چندین موضع نظامی و از جمله مزارعی که شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان و نیروهای «جنبش مقاومت سوریه برای آزادی بلندی‌های جولان» در آنها مستقرند، هدف قرار گرفت.

در همین حال، منابع دیده‌بان حقوق بشر سوریه از شنیده‌شدن صدای چندین انفجار در مقرهای تیپ ۹۰ زرهی ارتش سوریه در قنیطره، جایی‌که شبه‌نظامیان وابسته به ایران نیز در آن مستقرند، خبر دادند و خاطرنشان کردند تاکنون گزارشی در مورد تلفات ناشی از انهدام این مقرها ارائه نشده است.

از سوی دیگر، جروزلم پست با اشاره به حمله منتسب به اسرائیل به سوریه طی شامگاه چهارشنبه، گزارش داد که بر اساس داده‌های ردیابی پرواز هواپیماها، روز چهارشنبه، دو پرواز که ادعا می‌شود متعلق به نیروی قدس سپاه پاسداران بوده، برای انتقال سلاح از تهران به سوریه و لبنان مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

به نوشته جروزلم پست، حمله چهارشنبه‌شب چند ساعت بعد از آن اتفاق افتاد که یک موشک به سوی پهپاد ارتش اسرائیل بر فراز جنوب لبنان شلیک شد اما به هدف اصابت نکرد. بنابر گزارش‌‌ها، حزب‌الله با هدف انهدام یک پهپاد اسرائیلی این حمله را انجام داده بود.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More