شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

حمله هکرهای ایرانی به کارزار انتخاباتی ترامپ

گروهی هکر که انتظار می‌رود به حکومت ایران وابسته باشند سعی کرده‌اند ایمیل‌های فعالان کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، رییس جمهوری کنونی آمریکا و نامزد انتخابات سال ۲۰۲۰، مسئولان دولتی کنونی و سابق ایالات متحده و جمعی از روزنامه‌نگاران آمریکایی را هک کنند.

روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی که روز جمعه دوازدهم مهرماه منتشر کرد به نقل از منابع خود نوشته است که حملات این هکرها دست‌کم در چهار مورد موفق بوده است.

نیویورک‌تایمز به نقل از دو منبع خود، بدون ذکر نام نوشته است که هنوز مشخص نیست چه اطلاعاتی در حمله سایبری به کارزار انتخاباتی ترامپ به سرقت رفته است.

ساعاتی پیش از انتشار گزارش نیویورک‌تایمز، شرکت فن‌آوری مایکروسافت نیز در گزارشی اعلام کرد به یافته‌هایی دست یافته است که نشان می‌دهد بیش از دو هزار ۷۰۰ مرتبه تلاش شده است تا اطلاعات موجود در ایمیل‌های کارزار انتخاباتی یکی از نامزدها، روزنامه‌نگاران آمریکایی که اخبار و گزارش‌های بین‌المللی را پوشش می‌دهند و نیز جمعی از مقام‌های کنونی و سابق دولت آمریکا سرقت شود.

در گزارش مایکروسافت همچنین به این نکته اشاره شده است که برخی از چهر‌های سرشناس ایرانی در خارج از کشور نیز هدف این حمله‌های سایبری بوده‌اند.

با این همه، تیم مورتاگ، مدیر ارتباطات کارزار انتخاباتی ترامپ، در بیانیه‌ای اعلام کرد «هیچ نشانه‌ای مبنی بر هدف قرار گرفتن زیرساخت‌های تبلیغات کارزار وجود ندارد.»

نیویورک‌تایمز در گزارش روز جمعه خود اشاره کرده است که علاوه بر هکر‌های ایرانی، تاکنون هکرهای دیگری، از کره شمالی و روسیه، هم تلاش‌های مشابه‌ای را برای نفوذ سایبری به کارزار انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ داشته‌اند. غیر از کارزار انتخاباتی ترامپ، تاکنون مسئولان سایر کارزارها واکنشی نسبت به این گزارش‌ها نداشته‌اند.

در آذرماه گذشته نیز خبرگزاری آسوشیتد‌پرس به نقل از یافته‌های یک شرکت فعال در زمینه امنیت سایبری، مستقر در لندن، با نام «سرتفا» (Certfa) گزارش داده بود ۷۷ آدرس ایمیل از مسئولان خزانه‌داری آمریکا و نیز چند دانشمند اتمی عرب توسط هکرهای ایرانی هک شده‌اند.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More