شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

درگیری با داعش در غرب موصل به مترهای آخر رسید

 

منابع نظامی در عراق، روز پنج‌شنبه شانزدهم تیرماه اعلام کردند که عناصرگروه داعش در غرب موصل، در مساحتی حدود ۲۵۰ متر، محاصره شده‌اند.

به گزارش تلویزیون عراقی «السومریه نیوز» پلیس فدرال عراق گفته که داعش برای جلوگیری از پیشرفت نیروهای عراقی، در منطقه قدیمی موصل، به عناصر انتحاری خود، پناه برده است.

نیروهای عراقی، تلاش می‌کنند به ساحل رودخانه دجله که به معنی شکست کامل داعش در موصل است، برسند.

فرماندهان عراقی می‌گویند که نیروهایشان، با مقاومت شدید عناصر داعش که در میان هزاران غیرنظامی، پنهان شده‌اند، روبرو هستند.

سرلشکر سامی العریضی از سازمان مبارزه تروریسم عراق اعلام کرد که جنگجویان داعش خود را در میان غیرنظامیان و زنانی که به عنوان سپردفاعی قرار داده‌اند منفجر می‌کنند.

وی به تلویزیون السومریه گفت که عناصر داعش، منتظر نزدیک شدن نیروهای عراقی می‌مانند تا خود را در میان آنها منفجر کنند. العریضی افزود:« عناصر داعش دیگر کاری بیش از این نمی‌توانند بکنند».

مقام نظامی عراقی گفت:« پایان کار عناصر داعش در منطقه موصل قدیم، برای همه مشخص است. آنها هم می‌دانند که اینجا پایان کارشان است».

پیش‌بینی می‌شود، ارتش عراق، ظرف دو سه روز آینده، شکست داعش و بازپس‌گیری کامل موصل از این گروه را اعلام کند. عملیات آزادسازی این شهر از هشت ماه پیش آغاز شد.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More