شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

دونالد ترامپ: جو بایدن بزدلانه تحریم‌های ایران را برداشته است

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری سابق آمریکا، روز شنبه طی سخنرانی در کنفرانس سالانه حزب جمهوری‌خواه ایالت کارولینای شمالی، سیاست خارجی دولت جو بایدن را «شرم‌آور» خواند و گفت: «بایدن بزدلانه تحریم‌های ایران را برداشته است و اگر من بودم طی یک هفته با ایران معامله می‌کردم.»

ترامپ افزود در حال حاضر مقام‌های ایرانی درخواست پول می‌کنند، اما در زمان ریاست‌جمهوری من هرگز پول نخواستند.

رییس‌جمهور سابق آمریکا، در کنفرانس سالانه حزب جمهوری‌خواه ایالت کارولینای شمالی، همچنین گفت: «آنچه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاد شرم‌آور بود و کشورهایی از جمله ایران، چین و روسیه از نتیجه این انتخابات بسیار خوشحال شدند.»

ترامپ گفت: «ایران پس از معاهده برجام ۱۵۰ میلیارد دلار دریافت کرد که ۱/۸ میلیارد دلار به شکل پول نقد بود. او افزود در حال حاضر مقام‌های ایرانی درخواست پول می‌کنند، اما در زمان ریاست‌جمهوری او هرگز پول نخواستند.»

رییس‌جمهوری سابق آمریکا، در سخنرانی ۹۰ دقیقه‌ای خود ضمن بیان «موفقیت‌های دولت پیشین در مورد تولید واکسن کرونا، ساخت دیوار مرزی، محدود کردن مهاجرت و همچنین داشتن موضع سخت در قبال ایران و چین»، از اقدامات دولت خود دفاع کرد.

ترامپ افزود: «ایالت متحده در دوره ریاست جمهوری جو بایدن در حال عقب‌گرد است.»

رییس‌جمهوری سابق آمریکا در بخش دیگری از سخنرانی‌اش گفت: «جو بایدن زیر بار منت کسانی می‌رود که دشمن آمریکا هستند.»

او افزود: «در حالی که اسرائیلی‌ها مورد حمله هزاران موشک پرتاب شده توسط ایران قرار می‌گرفت، آنها از اسرائیل انتقاد می‌کردند.» او گفت: «وقتی به آنچه در کنگره اتفاق افتاد نگاه می‌کنید این خیانت به اسرائیل است.»

دونالد ترامپ درباره احتمال «نشت ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان چین»، تاکید کرد که زمان آن فرا رسیده تا آمریکا و جهان خواستار جبران خسارت و پاسخگویی حزب کمونیست چین شوند.

ماه گذشته نیز جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا، به نهادهای اطلاعاتی این کشور دستور داد تا درباره منشا ویروس کرونا تحقیق و ظرف ۹۰ روز گزارشی تهیه کنند.

بخش دیگری از سخنرانی چهل‌وپنجمین رییس‌جمهوری آمریکا درباره رای اخیر فیسبوک درباره حساب کاربری او بود.

ترامپ از حکم فیسبوک درباره مسدود شدن حساب کاربری خود به مدت دو سال انتقاد کرد و آن را ناعادلانه خواند. او همچنین گفت که علاقه زیادی برای بازگشت به این رسانه اجتماعی ندارد.

دونالد ترامپ با اشاره به احتمال نامزد شدنش در دوره آینده انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت که «منتظر سال ۲۰۲۴ است.»

او افزود جمهوری‌خواهان می‌خواهند در رقابت‌های مهم سنا در ایالت کارولینای شمالی پیروز شوند و زمینه را برای اطمینان از پیروزی جمهوری‌خواهان در سال ۲۰۲۴ فراهم کنند.

 

تازه چه خبر؟
منصور پوریان رییس شورای تامین دام کشور با اشاره به شرایط اقتصادی ایران و گرانی گوشت، اعلام کرد مردم «مصرف گوشت گوسفندی را تقریبا حذف کرده‌اند و حتی...More
هشت ماه پس از أغاز واکسیناسیون در ایران، وزارت بهداشت در دستورالعملی به مراکز واکسیناسیون، از مسئولان تزریق واکسن خواسته نسبت به صحت نوع واکسن تزریقی...More
محمد اسلامی، معاون ابراهیم رییسی و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت این کشور اصرار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای نصب دوربین در مکان‌های صدمه‌دیده...More
مسعود شفیعی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با هشدار نسبت به سرعت افزایش جمعیت در شهرهای حاشیه تهران اعلام کرد: «در برخی از شهرهای...More
بر اساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) ۱۴/۲ درصد از شهروندان ایرانی بالای ۱۸ سال «اصلا تمایلی به زدن واکسن کرونا...More