شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

وزیر دادگستری آمریکا به دروغ‌گویی متهم شد

ویلیام بار،  وزیر دادگستری و دادستان کل آمریکا متهم به دروغ‌گویی و اهانت به کنگره شد.

خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه ۱۲ اردی‌بهشت به نقل از نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا، نوشت که ویلیام بار با دروغ‌گویی به نمایندگان کنگره مرتکب جرم شده است. رییس دموکرات مجلس نمایندگان، با اشاره به اظهارات بار در برابر سنا، روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت که چنین اقدامی جرم است و هیچ کس بالاتر از قانون نیست. ویلیام بار در مجلس سنا از این که بازرس مولر از جمع‌بندی ارائه شده‌اش ناراضی بوده است؛ ابراز بی‌اطلاعی کرده بود.

ویلیام بار روز پنجشنبه از حضور مجدد در «کمیته قضایی مجلس نمایندگان» و پاسخ‌گویی به پرسش‌های نمایندگان در خصوص گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا، خودداری کرد.

با این حال، او روز چهارشنبه در مجلس سنا آمریکا حاضر شد و به پرسش‌های نمایندگان درباره گزارش چند صد صفحه‌ای مولر پاسخ داد.

تحقیقات مولر درباره نقش روسیه در آخرین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و به طور مشخص، درباره احتمال تبانی با کارزار تبلیغاتی دونالد ترامپ، رییس جمهور کنونی ایالات متحده، در جریان آن انتخابات است.

 

 

ویلیام بار، در مقام دادستان کل ایالات متحده، از سوی دموکرات‌های مجلس نمایندگان، به ارائه یک نسخه سانسور شده از گزارش مولر و جلوگیری از اجرای عدالت  متهم شده است.

کمتر از دو هفته پیش، در ۲۹ فروردین گذشته، دادستان کل آمریکا در یک نشست مطبوعاتی به صراحت اعلام کرد که ۲۲ ماه تحقیقات مولر، بازرس ویژه، نشان می‌دهد که دونالد ترامپ، اقدامی در جهت جلوگیری از اجرای عدالت انجام نداده و بی‌گناه است.

ویلیام بار پیشتر نیز گفته بود که نه تنها رییس جمهوری مانعی در جریان تحقیقات ایجاد نکرده است؛ بلکه دو سال تحقیقات مولر  نیز نشان می‌دهد که کارزار تبلیغاتی او در سال ۲۰۱۶ با مقام‌های روسیه ارتباطی نداشته است.

ویلیام بار به تازگی، در فوریه گذشته، از سوی دونالد ترامپ به این سمت منصوب شده است.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More