شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

پومپئو: ایرانیان از آمریکا به سبب پاسخ‌گو کردن رهبران حکومت سپاس‌گزارند

 

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، گفت مردم ایران و نیز آن‌هایی که تحت تاثیر عملکرد رژیم ایران بوده‌اند، از ایالات متحده به‌خاطر این که رهبران حکومت ایران را در نهایت پاسخ‌گو کرده است سپاس‌گزارند.

وزیر خارجه آمریکا شامگاه جمعه نهم اسفند‌‌ماه در ادامه پیام خود در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: « کارزار فشار بر رژیم ایران، با هدف کاستن از تهدیدهای امنیتی و تغییر رفتار حکومت ایران پی‌گیری شده است.»

پمپئو همچنین روز جمعه در نشست «کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا» از تصمیم دولت آمریکا برای کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، دفاع کرد و آن را نشانه عزم جدی دولت ترامپ در جهت حفظ منافع ایالات متحده معرفی کرد.

 

 

به گفته وزیر خارجه آمریکا، واکنش محدود و حساب‌شده حکومت ایران در قبال عملیات کشتن قاسم سلیمانی، نشان‌گر آن است که رهبران حکومت ایران از مواجه با آمریکا هراس دارند و می‌دانند که در جنگ با ایالات متحده شکست می‌خورند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین با اشاره به اعتراض‌های اخیر در ایران گفت: «رژیم ایران در اعتراض های آبان‌ماه، دست‌کم چند صد تن از مردم خود را سلاخی کرد. شمار کشته‌شدگان، در این اعتراض‌ها بر اساس برخی گزارش‌ها، به ۱۵۰۰ نفر رسید.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین در توییت دیگری اشاره کرده که فشارها بر ایران برای تامین امنیت مردم و منافع ایالات متحده ادامه پیدا می‌کند و دولت آمریکا کماکان تلاش می‌کند تا «کارزار کشتار حکومت ایران»، بدون هزینه نماند.

پمپئو در بخش دیگری از صحبت‌های روز جمعه خود حکومت ایران «بزرگ‌ترین کشور حامی یهود‌ی‌ستیزی» توصیف کرد و گفت حکومت ایران به‌دنبال نابودی اسرائيل است.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More