شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

کره شمالی به دنبال ایجاد تعادل نظامی با آمریکا است

 

کره شمالی روز شنبه ۲۵ شهریور، پس از آن که کیم‌جونگ‌اون، رهبر این کشور وعده داد که برنامه هسته‌ای پیونگ یانگ را تکمیل کند، اعلام کرد که به دنبال ایجاد «تعادل‌نظامی» با ایالات متحده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کره‌شمالی، روز جمعه ۲۴ شهریور با موفقیت یک فروند موشک بالستیک میان‌برد (هووا‌سانگ۱۲) را بر فراز ژاپن  پرتاب کرد.

این پرتاب در پاسخ به دور جدید تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل، پس از ششمین آزمایش هسته‌ای کره شمالی صورت گرفت.

بر اساس اخبار منتشرشده توسط آژانس مرکزی خبر در کره‌شمالی، رهبر این کشور گفت: «هدف نهایی از این برنامه‌ها، ایجاد توازن قدرتی واقعی با ایالات متحده آمریکا است تا رهبران این کشور جرأت نکنند در مورد به کارگیری گزینه‌نظامی برعلیه حزب کمونیست کره شمالی صحبت کنند.»

رهبر کره‌شمالی از نزدیکی این کشور برای دستیابی به توان کامل هسته‌ای خبر داد و تاکید کرد که می‌بایست از تمامی نیروها برای دستیابی به این هدف استفاده کرد. او گفت که پرتاب روز جمعه باعث افزایش توان هسته‌ای نیروی رزمی این کشور شده است.

او گفت: «ما باید به وضوح به خودکامگان قدرت نشان دهیم که علیرغم تمامی تحریم‌ها و محدودیت‌های بی حد و حصری که بر علیه ما اعمال کرده‌اند،  نیروی هسته‌ای خود را تکمیل خواهیم کرد.»

شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه ۲۴ شهریور، پرتاب موشک کره‌شمالی بر فراز ژاپن را عملی «بسیار تحریک‌آمیز» خواند و آن را محکوم کرد. از سوی دیگر نیز دونالد ترامپ، برنامه‌ای را برای دیدار با سران ژاپن و کره‌جنوبی مشخص کرد.»

ستاد فرماندهی آمریکا در اقیانوس آرام نیز تأیید کرد که موشک پرتاب شده در روز جمعه، از نوع میان‌برد بوده و علیرغم ادعای این کشور که آ‌ن‌را «بسته‌ آتش» نامیده، تهدیدی برای آمریکای شمالی یا جزیره گوام به حساب نمی‌آید.

وزارت دفاع کره‌جنوبی برد تقریبی این موشک را ۳۷۰۰ کیلومتر و حداکثرارتفاع آن را ۷۷۰ کیلومتر تخمین زده است.

تلویزیون ملی کره‌شمالی تصاویری از این موشک را که از سکویی متحرک پرتاب می‌شود نشان داده است.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More