شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

کرونا در جهان؛ عبور برزیل از مرز نمادین یک میلیون مبتلا

 

برزیل مرز نمادین یک میلیون مورد تاییدشده ابتلا به ویروس کرونا را شکست و با حدود ۵۰ هزار جان‌باخته، پس از آمریکا، دومین کشور قربانی ویروس کرونا در جهان است. 

طی  سه هفته گذشته، شدت شیوع ویروس کرونا در برزیل بیش از دیگر کشورها بوده است، به طوری که نیمی از موارد ابتلا به کرونا در این کشور طی این سه هفته شناسایی شده و در همین سه هفته حدود ۱۹ هزار نفر جان خود را از دست دادند.

شیوع کرونا در مکزیک نیز موجب شناسایی پنج هزار مورد جدید طی یک روز شده و آمار کلی جان‌باختگان نیز به بیش از ۲۰ هزار نفر افزایش یافته است.

در کلمبیا، فقط در یک روز ۹۵ نفر جان خود را بر اثر شیوع ویروس کرونا از دست داده‌اند و تعداد کل قربانیان به بیش از ۲ هزار نفر افزایش یافت.

در آفریقا نیز به نظر می‌رسد وضعیت مشابه آمریکای لاتین است. بر اساس آخرین آمارهای مراکش، ۵۳۹ مورد از ابتلا به کرونا فقط در یک روز در این کشور شناسایی شد. این آمار بیشترین آمار ابتلا به کرونا در مراکش از ابتدای شیوع ویروس کروناست.

در اروپا نیز همزمان  با کاهش و در برخی موارد پایان محدودیت‌ها، کشورهای اروپایی همچنان با دقت تحولات شیوع کرونا در کشورهای خود را دنبال می‌کنند.

در آلمان، بر اساس آمار اعلام شده در روز شنبه، ۶۰۱ نفر طی شبانه‌روز گذشته به ویروس کرونا مبتلا شدند و ۱۱ نفر دیگر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان باختند.

در ایتالیا نیز پس از «نشانه‌های هشداردهنده» از شناسایی موارد ابتلا به کرونا در شهر رم، مقام‌های دولتی خواستار «احتیاط» بیشتر شده‌اند.

ایرلند، قبرس و سوئیس نیز از کشورهایی هستند که بار دیگر محدودیت‌های اعمال شده را کاهش داده‌اند. در فرانسه، ادوار فیلیپ، نخست وزیر این کشور روز شنبه اعلام کرد سالن‌های سینما، مراکز تفریحی و سرگرمی، کازینوها، از روز دوشنبه بازگشایی می‌شوند. همچنین برگزاری ورزش‌های جمعی نیز از همین تاریخ از سرگرفته خواهد شد.

در چین، مسابقات لیگ بسکتبال این کشور، پس از پنج ماه توقف، از روز شنبه از سر گرفته شد. این اولین لیگ ورزشی بزرگ چین است که پس از محدودیت‌ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، در چین بازگشایی می‌شود. این در حالی است که شیوع ویروس کرونا در پکن همچنان ادامه دارد.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More