شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

اوبر اپلیکیشنی برای نیازهای روزمره راه اندازی می‌کند

 

دارا خسروشاهی، مدیرعامل شرکت همسفری آن‌لاین اوبر، می‌گوید این شرکت در حال راه‌اندازی اپلیکشین جدیدی است که سفارش غذا و خواروبار، کرایه دوچرخه، و همچنین سفر با وسایل حمل و نقل عمومی و تاکسی را یکجا در خود دارد.    

خسروشاهی که در مراسمی در سان‌فرانسیسکو صحبت می‌کرد گفت اوبر در پی آن است که «سامانه عملیاتی برای زندگی روزمره‌تان» شود. 

این جدیدترین اقدام اوبر در راستای توسعه فعالیت‌های خود از زمان تاسیس در سان‌فرانسیسکو حدود ۱۰ سال پیش است.

اوبر از آن زمان تاکنون شرکت دوچرخه و اسکوتر جامپ را خریداری کرده و اقدام به ارسال غذا، ارائه خدمات پشتیبانی برای رانندگان کامیون و وسایل حمل و نقل عمومی کرده است.

خسروشاهی گفت: «اوبر می‌خواهد هر وقت  هرجا بخواهید بروید، هر چیزی را هر جور و هر وقت بخواهید، همراهتان باشد.» 

اوبر در سال جاری اقدام به ارائه خدمات در مسیرهای حمل و نقل عمومی در لندن کرد و هم‌اکنون دامنه فعالیت خود را به پاریس و سان‌فرانسیسکو گسترش داده است.

اوبر در سه ماهه دوم سال جاری متحمل ضرر۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری شد که بیشتر ناشی از شناور کردن سهام خود در بازار بورس در ماه مه بود. اوبر تاکنون سودی کسب نکرده است. 

این شرکت همچنین یک رشته اقدامات تامینی جهت پیشگیری از سوار شدن اشتباهی مسافران در خودروهای نامربوط اعلام کرده است. بر اساس یکی از این اقدامات، مسافر یک کد اختصاصی به راننده می‌دهد که این کد در اپلیکیشن ثبت می‌شود. در نسخه جدید این سامانه، این کد به صورت خودکار با استفاده از امواج فراصوت منتقل می‌شود.

اوبر در صدد ترمیم شهرت خود در پی گزارش برخی بدرفتاری‌ها و مزاحمت‌های صورت‌گرفته از سوی رانندگان خصوصا آزار و اذیت جنسی زن‌های مسافر است. 

اوبر همچنین در حال کار بر روی اسکوترها و دوچرخه‌هایی است که خودکار پس از پایان هر سفر به ایستگاه بازگردند.

بر اساس آنچه روز پنجشنبه از این طرح نمایش داده شد، کارشناسان در حال نصب «فناوری‌های حسی و رباتیک» در دوچرخه و اسکوترها هستند.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More