شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

نشریه 'هیل': نجات مردم ایران بر توافق هسته‌ای اولویت دارد

 

نشریه 'هیل' در واشنگتن روز دوشنبه ۶ آذر در سرمقاله‌ای می‌نویسد هیچ‌کس اهمیت پرونده هسته‌ای ایران را چه در مورد آن موافق یا مخالف باشیم منکر نمی‌شود. اما بسیاری از دولتمردان در آمریکا اکنون این ایده را تشویق می‌کنند که توافق هسته‌ای واقعاً مهمترین موضوع مخالفت جامعه جهانی با حکومت ایران نیست و نجات مردم ایران به‌عنوان نخستین قربانیان رفتار رژیم باید اولویت پیدا کند.

در این سرمقاله آمده است: «صدای مردم ایران برای سال‌های متمادی در بحث‌های رهبران غربی در مورد رژیم حاکم مذهبی بر ایران ناشنیده مانده بوده است.

سال‌های سال پس از انقلاب در ایران، دولت‌های آمریکا و هم‌پیمانان آن به دنبال استراتژی نزدیکی به نیروهای ظاهراً میانه‌رو در داخل رژیم بوده‌اند و در کنار آن بر روی برخی موارد نقض حقوق بشر در کشور و مبارزات مردم ایران برای آزادی تمرکز کرده‌اند.

اکنون اما، استراتژی پرزیدنت ترامپ برای رودررویی با تهاجمات رژیم ایران یک چرخش اساسی در قبال این روش قبلی به‌شمار می‌رود.

ترامپ اکنون تمرکز خود را برای نزدیکی با مردم ایران و به‌درستی به‌عنوان نخستین قربانیان رفتار و سیاست‌های رژیم حاکم بر این کشور گذاشته است.

تعدد زندانیان و اعدام‌های سیاسی کشور به‌تنهایی حاکی از این رفتار حکومت بر علیه مردم کشور است. با این حال باید منتظر بود و دید که کشورهای اروپایی تا چه حد از سیاست دولت ترامپ در مورد حکومت ایران پیروی خواهند کرد. اما جای خوشبختی بسیاری در این مورد وجود دارد.

کاخ سفید اکنون تمرکز خود را برای اجرای یک سیاست همه‌جانبه که در آن تمامی رفتارهای مخرّب حکومت ایران و نه فقط برنامه هسته‌ای آن را مَد نظر قرار داده است. بدین‌سبب، واشنگتن دیگر برنامه هسته‌ای ایران را در اولویت سیاست‌های خود نمی‌داند و تمرکز خود، بر روی آسیب‌پذیری‌های داخلی رژیم قرار داده است.

آمریکا به‌درستی اکنون مردم ایران را از حکومت آن جدا کرده و رژیم را در آنجا که باید با آن مقابله واقعی کرد، یعنی در داخل کشور، هدف قرار داده است».

 

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More