شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

کارزار توییتری «آتش‌زدن طناب دار»  برای نجات جان رامین حسین‌پناهی

 

خانواده رامین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام در ادامه کارزار چندماهه خود برای جلوگیری از اعدام فرزندشان، در اقدامی جدید با «آتش‌زدن نمادین طناب دار» خواهان لغو اعدام رامین شدند.

به گزارش رسانه‌های داخلی و نیز صفحه توییتری امجد حسین‌پناهی، برادر این زندانی سیاسی، پدر و مادر رامین حسین‌پناهی در حیاط منزل خود با آتش‌زدن نمادین طناب دار از عموم مردم و فعالان ایرانی در سراسر جهان برای پیوستن به کارزار جلوگیری از اجرای حکم اعدام فرزندشان دعوت کردند.

 

یک شهروند در صفحه توییتر خود ضمن دعوت از عموم مردم به پیوستن به « چالش به آتش کشیدن طناب دار» گفته که «آتش زدن طناب اعدام توسط فعالان و شهروندان ادامه دارد، شما را به اين چالش دعوت می كنيم».

 

امجد حسین‌پناهی نیز همراه تعدادی از فعالان حقوق بشری در مقابل دفتر سازمان ملل در ژنو با اعلام «#چالش #آتش_زدن_طناب_دار» در توییتر خود، طناب دار را به اعتراض به حکم اعدام رامین حسین‌پناهی آتش زدند.

 

یک گروه از فعالان اجتماعی نیز ضمن به دست‌گرفتن طناب‌های دار که در آتش می‌سوزند نوشته‌اند «به امید ایرانی بدون اعدام و شکنجه و زندان».

 

از سوی دیگر روز چهارشنبه ۲۳ خرداد، چهل نفر از فعالان سیاسی و اجتماعی، وکلای دادگستری ونمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به رهبر جمهوری اسلامی، ضمن اشاره به عید فطر و مناسبت آن با «رافت و بردباری» خواستار توقف حکم اعدام رامین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی کُرد شدند.

رامین حسین‌پناهی، ۲۲ ساله، بهمن‌ماه ۹۶، طی حکمی ازسوی دادگاه انقلاب سنندج به اعدام محکوم شد.

اتهامات این زندانی سیاسی، ازسوی مقامات قضایی ایران «بغی» (مبارزه مسلحانه علیه حکومت اسلامی)، «عضویت در حزب کومله» و «اقدام علیه امنیت ملی» اعلام شده است.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More