شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

ماموران شهرداری عامل مرگ کارگر سنندجی معرفی شدند

 

هفت نفر از عوامل شهرداری  که در آتش سوزی ساختمان نیمه‌کاره‌ای در سنندج مقصر بودند بازداشت و پرونده آن‌ها روانه دادگستری شد.

دوم شهریور ماه سال جاری یک فقره آتش سوزی در ساختمان نیمه کاره‌ای در میدان نبوت سنندج اتفاق افتاد. در پی این حادثه یک کارگر جوان دچار سوختگی ۷۰ درصد شد که پس از چهار روز به علت شدت سوختگی جان خود را از دست داد و کارگر دیگری نیز از ناحیه پا دچار سوختگی شدید شد.

پس از این اتفاق شایعاتی مبنی بر اختلاف عوامل شهرداری با مالک ساختمان منتشر شد. امروز دهم شهریور، سرپرست شهرداری سنندج عوامل این حادثه را به ماموران شهرداری نسبت داد.

به گزارش ایلنا، علیرضا کاظمی درباره جزئیات این حادثه گفت: براساس قولی که داده بودیم این حادثه را پیگیری کردیم. مشخص شد که ۷ نفر از عوامل اجرایی شهرداری روی فیبرهای موجود در محل بنزین ریخته بودند که این منجر به حادثه آتش‌سوزی شد.

به گفته‌ی کاظمی، این هفت نفرتوسط دوربین‌های مداربسته موجود در منطقه شناسایی و به اداره آگاهی تحویل داده شده‌اند. براساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که صاحبخانه با یکی از نیروهای اجرایی شهرداری در جایگاه سی‌ان‌جی همکار بوده و پای رشوه خواری و خصومت شخصی در میان است.

عوامل آتش سوزی، از نیروهای شرکتی طرف قرارداد شهرداری بودند و شهرداری مسئولیت این حادثه را برعهده گرفته است.

بعد از ظهر روز پنجشنبه مورخ ۲ شهریورماه نیروهای شهرداری سنندج در کوچه «لاله » میدان نبوت برای بازدید از ساخت و ساز غیرمجاز یک باب منزل مسکونی به این ناحیه اعزام و با اهالی این منزل وارد بحث شدند و صاحب این خانه را تهدید به تخریب ساختمان کردند.
صاحب خانه برای جلوگیری از این امر، ۲ تن از کارگران را در ساختمان نگه داشته تا از وقوع حوادث احتمالی جلوگیری کند اما آتش‌سوزی شبانه در ساختمان مورد نظر منجر به مرگ و مصدومیت دو کارگر شد.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More