شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

ورود ماموران پلیس به محوطه صنعتی هفت‌تپه برای پایان دادن به تجمع اعتراضی کارگران 

تجمع کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه که در پی بازداشت و زندانی شدن چهار تن از کارگران این کارخانه روز دوشنبه نیز ادامه یافت،‌ با دخالت و ورود ماموران نیروی انتظامی روبه‌رو شد.

کانال تلگرام «مستقل کارگران هفت‌تپه» ویدیویی را منتشر کرده که نشان می‌دهد ماموران نیروی انتظامی برای کنترل تجمع و اعتصاب کارگران این مجتمع صنعتی وارد محوطه آن شده‌اند.

این کانال تلگرام نوشته ماموران پلیس موفق نشدند با «ارعاب» کارگران را بترسانند و این اعتراض‌ها تا آزادی چهار کارگر زندانی ادامه خواهد داشت.

روز شنبه، کانال تلگرام «سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه» خبر داده بود که ابراهیم عباسی منجزی،‌ مسعود حیوری،‌ یوسف بهمنی و حمید ممبینی،‌ چهار کارگر بازداشتی این کارخانه، پس از سه روز بازداشت در اداره پلیس آگاهی شوش، به زندان دزفول منتقل شده‌اند. 

بازداشت این کارگران در پی دخالت ماموران پلیس و تشنج در تجمع روز پنجشنبه صورت گرفته بود.

فرزانه زیلابی که وکالت شماری از کارگران هفت‌تپه از جمله بهمنی و منجزی را بر عهده دارد، روز یکشنبه به کانال تلگرام «امتداد» گفت تفهیم اتهام و بازجویی از کارگران بازداشتی «بدون حضور وکیل آن‌ها» صورت گرفته است.

زیلابی همچنین اشاره کرد اتهام منتسب به این کارگران «اخلال در نظم عمومی» بوده و پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب شوش ارجاع شده است.

به گفته این وکیل دادگستری،‌ با اینکه برای این کارگران وثیقه ۵۰ میلیون تومانی تعیین شده،‌ اما هنوز به آن‌ها ابلاغ نشده است.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More