شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

میخانه مورد استفاده جرج واشنگتن هنوز آبجو سرو می‌کند

 

میخانه‌ای که جرج واشنگتن نخستین رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در آن آبجوی دلخواهش را می‌نوشید هنوز پس از ۲۵۰ سال دایر است و همان آبجو را به مشتریانش عرضه می‌کند.

به گزارش وبسایت خبری دیلی بیست، میخانه‌ها در طول تاریخ پیش و پس از انقلاب و جنگ داخلی آمریکا نقشی اساسی بازی کرده بودند.

این اماکن در آن زمان محل گردهمایی و جلسات سیاسی و نظامی برای تصمیم‌گیری‌های مهم و تعیین‌کننده، و حتی نگهداری برخی از زندانیان جنگی بوده‌اند.

علاوه بر این، میخانه‌ها محل خوردن غذایی گرم و نوشیدن آبجویی خنک برای لحظاتی فراغت از دشواری‌ها و مصائب جنگ و انقلاب نیز بوده‌اند.

جای شگفتی نیست که نخستین رئیس‌جمهوری آمریکا جرج واشنگتن هم همواره به این میخانه‌ها سر می‌زده است. یکی از این میخانه‌های معروف در هتل Freehand نیویورک قرار دارد که هنوز 250 سال پس از روزگاری که جرج واشنگتن در آنجا آبجو می‌نوشید، به‌کار خود ادامه می‌دهد.

در این میخانه یک قسمت ویژه به نام George Washington Bar وجود دارد که تابلوی پرتره بزرگ نخستین رئیس‌جمهور آمریکا بر سر در آن، امسال سیصدمین سال تولد وی  را اعلام می‌کند.

البته آمریکا آنقدر در این دو قرن اخیر تحول پیدا کرده است که غیر از آبجوی مورد علاقه جورج واشنگتن شما می‌توانید «ویسکی ژاپنی، وودکای هیمالیا و شراب نیوزیلند» را هم در آن بنوشید!

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More