شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

نخل طلای افتخاری برای «جفري کاتزنبرگ» تهيه‌کننده انیمیشن شِرِک

 

 

«جفري کاتزنبرگ» تهيه‌کننده بزرگ دنياي انيميشن  جايزه نخل طلاي افتخاري جشنواره کن را از آنِ خود کرد.

«ويل اسميت» و «اوما تورمن» از اعضاي هيئت داوران بخش رقابتي جشنواره فيلم کن از «جفري کاتزنبرگ» تهيه‌کننده بزرگ دنياي انيميشن با اعطاي جايزه نخل طلاي افتخاري جشنواره کن تقدير کردند.
«تيري فرمائو» دبير اجرايي جشنواره فيلم کن،در این مراسم گفت: « ارائه انيميشن «شرک» به جشنواره کن نقطه عطفي براي جشنواره بود و به اين رويداد سينمايي فرصت پذيرش فيلم‌هاي تجربي بيشتري را داد.»

فرمائو در ادامه گفت: « تاريخ جشنواره کن بدون همکاري و نقش «کاتزنبرگ» نوشته نمي‌شد و حضور انيميشن «شرک» در بخش رقابتي سال ۲۰۰۱ موجب شد تا ما پذيراي انيميشن‌هاي ديگري نيز باشيم. شما آنچه براي ژانر انيميشن امکان‌پذير است را نشان داديد.»
«جفري کاتزنبرگ» نيز پس از دريافت جايزه افتخاري نخل طلا گفت: «فکر مي‌کنم براي هر کس در صنعت سينما آمدن به جشنواره کن مشابه رفتن يک ورزشکار به المپيک باشد، اين فوق‌العاده است. کسب جايزه در درجه دوم اهميت قرار دارد و تنها شرکت در جشنواره، بزرگترين افتخار است. جشنواره کن مهم‌ترين و معتبرترين جشنواره سينمايي است و يک رويداد استثنائي‌ است چرا که مديران آن نيز استثنائي هستند.»
او با تشکر از «تيري فرمائو»، «پير لسکيور» رئيس کنوني جشنواره و «ژيل ژاکوب» رئيس پيشين کن، آنها را قهرمانان حقيقي فيلم معرفي کرد.
«جفري کاتزنبرگ» به سبب دوران رياستش در کمپاني والت ديزني بين سالهاي ۱۹۸۴ تا ۱۹۹۴ به شهرت رسيد که با ساخت انيميشن‌هاي موفقي چون «پري دريايي کوچولو»، «ديو و دلبر»، «علاء‌الدين» و «شيرشاه» همراه بود.
وي پس از ترک کمپاني ديزني، فعاليت خود را به عنوان يکي از بنيانگذاران و رئيس کمپاني انيمشين‌سازي «دريم ورکز» ادامه داد و بر ساخت مجموعه انيمشن‌هاي موفقي چون «شرک»، «ماداگاسکار»، «پانداي کونگفوکار» و «چگونه اژدهايتان را تربيت کنيد» نظارت داشت.
آکادمي علوم و هنرهاي سينمايي اسکار در سال ۲۰۱۲ با اعطاي جايزه اسکار افتخاري به پاس نقش مهم «کاتزنبرگ» در جمع‌آوري سرمايه براي آموزش، هنر و موارد مرتبط با سلامت، بويژه فعاليت‌هايي که صنعت سينما در آنها ذينفع است، از او  تقدير کرد.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More