شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

«دم خداداد گرم»؛ حمایت توییتری از اعتراض به منع حضور زنان در ورزشگاه‌ها

انتقاد خداداد عزیزی، بازیکن و مربی فوتبال ایران،‌ در تلویزیون جمهوری اسلامی در ارتباط با ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها با استقبال کاربران رسانه‌های اجتماعی مواجه شد.

اظهارات کنایه‌آمیز خداداد عزیزی درباره ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها روز دوشنبه ۲۲ دی‌ماه در برنامه «فوتبال برتر» صداوسیما و همزمان با پخش شهرآورد تیم‌های پرهوادار استقلال و پرسپولیس صورت گرفت.

او در این برنامه خطاب به مجری که درباره امکان میزبانی ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا سوال پرسیده بود گفت: «آخر چرا باید به ایران میزبانی بدهند؟ با مردم که نباید رودروایسی کنیم. اگر به مردم قرار است دروغ بگوییم،‌ به خودمان که نباید دروغ بگوییم... اصلا فدراسیون فوتبال آسیا و فیفا اجازه نخواهند داد ما جلوی ورود خانم‌ها را بگیریم.»

ویدیوی این سخنان عزیزی با استقبال و بازنشر گسترده از سوی کاربران توییتر و اینستاگرام مواجه شده است.

محمدحسین نجات،‌ روزنامه‌نگار، در صفحه توییترش نوشت: «انصافا دم خداداد عزیزی گرم و واقعا شرم به صداوسیما و مجری‌هاش که اینجور دست و پا می‌زنن برای سرپوش گذاشتن روی حقیقت.»

میثم بهرامی روزنامه‌نگار دیگریست که در توییترش صحبت‌های خداداد عزیزی را «یکسان کردن شبکه سه با خاک» توصیف کرد.

نعیمه دوستدار، شاعر و نویسنده،‌ هم به تلاش مجری برنامه برای قطع سخنان این فوتبالیست اشاره کرد و نوشت: «مجری مدام می‌پرد توی حرفش که ماله بکشد!»

کاربری به نام مجتبی به احتمال ممنوع‌التصویر شدن و عدم دعوت دوباره از خداداد عزیزی در تلویزیون حکومت ایران اشاره کرد.

طرح دوباره ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌‌ها در حالی در رسانه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد که طی سال‌های گذشته فدراسیون بین‌المللی فوتبال بارها از ایران خواسته این محدودیت‌ها را بردارد. 

مقام‌های ایران در حالی وعده آماده‌سازی مقدمات این موضوع را داده‌اند که فیفا طی چندین نامه از ایران خواست به آن‌ها عمل کند،‌ اما همچنان این ممنوعیت پابرجاست.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More