شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

آمریکا دو شخص و شش شرکت را در ارتباط با ایران تحریم کرد

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌‌داری آمریکا (اوفک) دو فرد و شش شرکت را در ارتباط با ایران، تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه سوم بهمن اعلام کرد چهار شرکت نفتی و پتروشیمی بین‌المللی را به علت انتقال محصولات شرکت ملی نفت ایران به ارزش صدها میلیون دلار وارد فهرست تحریم‌هایش کرده است. 

وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت پتروشیمی تریلیانس (Trilliance) مستقر در هنگ‌کنگ، شرکت انرژی سیج (Sage) مستقر در هنگ‌کنگ، شرکت صنایع پیک‌ویوو(Peakview) مستقر در شانگهای و شرکت Beneathco DMCC  مستقر در دوبی را به فهرست تحریمی خود افزود.

همه این شرکت‌ها از طریق نمایندگی‌های خود در صدور محصولات تحریمی ایران نقش داشته‌اند.

بنا بر بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، درآمد حاصل از فروش محصولات صرف تامین مالی سپاه قدس وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «نیروهای نیابتی تروریستی» وابسته به سپاه قدس می‌شود.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است: «صنایع نفتی و پتروشیمی ایران منابع اصلی درآمد رژیم ایران بوده و صرف فعالیت‌های تروریستی در سراسر خاورمیانه می‌شود. نهادهایی که امروز هدف قرار گرفتند در اقدامی مغایر با تحریم‌های اقتصادی آمریکا، صدور محصولات نفتی و پتروشیمی ایران را تسهیل می‌کردند.»

آمریکا علاوه براین، دو شرکت دیگر هنگ‌کنگی و چینی و دو فرد به نام‌های علی بایندریان، مرتبط با شرکت پتروشیمی تریلیانس و ژیکینگ ونگ، یک فرد چینی را تحریم کرد.

واشینگتن پس از خروج از توافق هسته‌ای برجام در ماه مه سال ۲۰۱۸ تحریم‌های لغوشده را به تدریج علیه ایران برقرار کرده است. در حال حاضر، ایران مشمول تحریم‌های فراسرزمینی آمریکا در بخش‌‌ نفت، پتروشیمی و بانکی است.

در همین حال، استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، گفت: «بخش‌های پتروشیمی و نفت ایران منابع اولیه تامین مالی برای فعالیت‌های تروریستی رژیم ایران در سطح جهان بوده و این رژیم را قادر به اعمال خشونت علیه مردم خودش می‌سازد.»

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمده است: «اقدامات امروز در ادامه اقدامات مشابهی بوده که منابع کلیدی تامین مالی ماجراجویی منطقه‌ای ایران، از جمله بخش فلزات، را هدف قرار داده است.»

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More