شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

اسرائیل:‌ واحد تحت امر سپاه قدس در بلندی‌های جولان بمب‌گذاری جاده‌ای می‌کند

 

 

ارتش اسرائیل با انتشار تصاویر حمله بامداد چهارشنبه به مواضع سپاه پاسداران در سوریه، اعلام کرد یک واحد «تروریستی» تحت امر نیروی قدس اخیرا در کنار جاده‌های مرزی این کشور با سوریه، در بلندی‌های جولان، بمب‌گذاری کرده که پس از شناسایی خنثی شده‌اند.

توییتر فارسی ارتش دفاعی اسرائیل روز پنجشنبه ۲۹ آبان‌ماه نوشت در ماه اوت امسال «یک گروه تروریستی تحت فرمان جمهوری اسلامی» را که مشغول جاگذاری بمب در نزدیکی حصار مرزی بوده، شناسایی و خنثی کرد و از سوی واحد «مگلان» از تیپ ۲۱۰ ارتش مورد هدف قرار داده است.

بر اساس این گزارش، اخیرا نیز نیروهای مهندسی ارتش اسرائیل چند بمب‌گذاری دیگر را کشف کرده‌اند که به همان شیوه قبلی جاگذاری شده‌ بودند؛ این بمب‌ها نیز خنثی شد.

ارتش اسرائیل اشاره کرده بخشی از واحد ۸۴۰ سوریه که تحت هدایت نیروی قدس سپاه پاسداران قرار دارند، مسئول این بمب‌گذاری‌ها هستند.

 

 

در این توییت همچنین تصاویر و ویدیوهای حمله بامداد چهارشنبه ارتش اسرائیل به «انبارها، مقرها و مجتمع‌های نظامی نیروی قدس ایران و ارتش سوریه» منتشر شده است.

ارتش اسرائیل درباره این واحد نظامی سوریه نوشت: «واحدی عملیاتی و نسبتا مخفی که مسئولیت برنامه‌ریزی و ایجاد زیرساخت‌های تروریستی در خارج از ایران، در برابر اهداف غربی، را بر عهده دارد.»

فرماندهان سپاه پاسداران و مقام‌های حکومت ایران هنوز پاسخی به این گزارش نداده‌اند.

خبرگزاری دولتی سوریه،‌ سنا،‌ درباره حمله اخیر اسرائیل به بلندی‌های جولان گزارش داد سه سرباز کشته و یک نظامی دیگر زخمی شده‌اند.

 

سابقه عملیات مشابه در ماه اوت

روز سه‌شنبه بنی گنتس، وزیر دفاع اسرائیل، ضمن اعلام کشف و خنثی‌سازی تعدادی وسیله انفجاری که در مناطق تحت کنترل اسرائیل در جنوب بلندی‌های جولان در نزدیکی مرز سوریه جاگذاری شده بود،‌ گفت سوریه را مسئول این مساله می‌داند.

روزنامه تایمز اسرائیل نوشت متحدان ایران مظنون هستند که پشت این عملیات قرار دارند.

این روزنامه اشاره کرد مواد منفجره در یک منطقه حائل در امتداد مرز در جایی قرار داده شدند که اسرائیل قبلا یک کلینیک برای معالجه غیرنظامیان سوریه تحت برنامه بشردوستانه موسوم به «عملیات همسایه خوب» نگهداری می‌کرد. اکنون از این منطقه برای گشت‌زنی استفاده می‌شود و این بمب‌گذاری نشان می‌دهد هدف سربازان اسرائیل بوده‌اند.

تایمز اسرائیل همچنین اشاره کرده که در ماه اوت هم چهار مرد مسلح از شبه نظامیان نیابتی ایران تلاش کردند بمب‌هایی را در همان مکان جاگذاری کنند. در آن عملیات، نیروهای نظامی این چهار نفر را کشتند.

روز بعد نیروهای ارتش اسرائیل منطقه را مورد جست‌وجو قرار داده و یک اسلحه و یک کوله‌پشتی با چندین بمب آماده استفاده دیگر پیدا کردند. ارتش گفت این اقلام در داخل خاک اسرائیل و در ۲۵ متری مرز پیدا شد.

ارتش این کشور اعلام کرد از آن زمان، نظارت بر منطقه را افزایش داده است.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More