شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

انتشار تصویر محمود موسوی‌مجد، فرد متهم به «جاسوسی» از قاسم سلیمانی

 

برخی خبرگزاری‌های ایران از جمله خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، تصویری از محمود موسوی‌مجد که به اتهام «جاسوسی» از نیروی قدس سپاه پاسداران و فرمانده سابقش قاسم سلیمانی به اعدام محکوم شده است را منتشر کردند.

در این گزارش اعلام شده که او «در حوزه‌های مختلف امنیتی اطلاعاتی را جمع‌آوری و در اختیار سرویس های جاسوسی سیا و موساد قرار داده بود».

سخنگوی قوه قضاییه پیشتر اعلام کرده بود که او اطلاعاتی را از ترددهای قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران، جمع‌آوری کرده بود.

با این حال پس از انتشار این سخنان، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد که موسوی مجد ۱۸ مهر ۹۷ و پیش از کشته شدن سلیمانی بازداشت شده بود.

 این نهاد اضافه کرد که اتهام‌های او ارتباطی با کشته شدن فرمانده پیشین سپاه قدس ندارد.

با این حال خبرگزاری میزان در گزارش روز پنج‌شنبه خود بار دیگر اعلام کرد که «یکی از اتهام‌های این فرد اعلام محل تردد و اسکان» قاسم سلیمانی «و برخی فرماندهان نظامی در ادوار مختلف به سیا و موساد بود»

بر اساس این گزارش، پس از بازداشت موسوی مجد در تاریخ ۱۸ مهرماه ۹۷، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب در ۳ شهریور ۹۸ حکم اعدام او را صادر کرده بود، اما با ایراد دیوان عالی کشور پرونده به دادگاه بازگشته بود.

 دادگاه انقلاب در تاریخ ۴ اسفند ۹۸ حکم اعدام وی را تایید و پرونده را به دیوان عالی کشور ارسال کرده که این حکم در دیوان عالی کشور نیز تایید شده است.

پیشتر تصویری منتسب به موسوی‌مجد در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده بود اما صحتش تکذیب شد.

فرمانده پیشین سپاه قدس ۱۳ دی‌ماه سال گذشته لحظاتی پس از ورود به فرودگاه بغداد و حین جابجایی با یک کاروان خودرو به همراه ابومهدی مهندس، جانشین فرمانده نیروهای شبه‌نظامی حشد شعبی، با شلیک موشک‌های لیزری پهپاد آمریکا مورد حمله واقع و کشته شد.

شبکه اسکای‌نیوز عربی به نقل از مقام‌های امنیتی هم نوشته بود که مسئولان عراق در جریان تحقیق درباره کشته شدن سلیمانی شماری از افراد را بازداشت کرده‌اند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More