شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

تاجر ایرانی کشته شده در ایتالیا قصد «ارسال پهپاد» به تهران را داشت 

روزنامه‌‌های ایتالیا اعلام کردند که فیروز سعید انصاری، تاجر کشته شده، قصد ارسال سلاح به ایران از جمله پهپادهای «ام‌کیو۵ هانتر» را داشته است.

براساس این گزارش‌ها، واحد ویژه پلیس ایتالیا در طول چند سال گذشته تحقیقاتی را به دلیل «ظن تلاش فیروز سعید انصاری برای ارسال سلاح به ایران به مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو» انجام داده بود. 

فیروز سعید انصاری، شهروند ایتالیایی‌-ایرانی‌تبار، سه‌شنبه گذشته در دفتر کار خود در حومه شهر رم با شلیک سه گلوله به سینه و سر به قتل رسیده است. 

به گفته‌ پلیس ایتالیا کاوه فلاتی، قاتل آقای انصاری و از کارمندان پیشین دفتر بازرگانی او ، پس از ارتکاب قتل با همان اسلحه به سر خود شلیک کرده است. 

رسانه‌های ایتالیا در مورد سوابق کاوه فلاتی گفته‌اند که وی سابقه‌ قاچاق مواد مخدر، زورگیری و آدم‌ربایی در شهرهای رم، مارکه، امیلیا و همچنین رومانی را داشته است. 

به گزارش روزنامه ال مساجرو، فیروز سعید انصاری قصد ارسال حدود پنج هزار سلاح به ایران از جمله پهپادهای «ام‌کیو۵ هانتر» که قادر به پرتاب بمب‌های هدایت‌شونده هستند، را داشته است.

براساس این گزارش، بخشی از این سلاح‌ها شامل اسلحه‌های خودکار و تک‌تیرانداز در بهار سال ۲۰۱۷ میلادی و پیش از ارسال با ردگیری واحد ویژه ایتالیا، ضبط شده بود. 

گفته‌ می‌شود در پرونده‌ای که برای او در رابطه با اتهام قاچاق اسلحه تشکیل شده است، ۹ ایرانی و ایتالیایی دیگر نیز به عنوان مظنون حضور دارند. 

فیروز سعید انصاری ۶۸ ساله، فرزند علینقی انصاری از سفیران حکومت پهلوی در ایتالیا بود.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More