شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

حمله گارد زندان قرچک به زنان زندانی

برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی از حمله نیروهای امنیتی زندان قرچک به زنان زندانی خبر داده‌اند.

 گفته می‌شود نیروهای گارد زندان شهر ری (قرچک ورامین) شامگاه دیروز پنج‌شنبه ۱۸ بهمن‌ماه،  با استفاده از گاز فلفل و گاز اشک‌آور به زنان زندانی در بندهای یک و دو حمله کردند. در جریان این حمله زنان زندانی به شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفته‌اند و تعدادی به بهداری منتقل شدند.

به گفته خانواده یکی از  زندانی‌ها، حمله نیروهای گارد به زنان زندانی به امروز جمعه ۱۹ بهمن نیز کشیده شده و ماموران هم‌اینک زنان زندانی را به شدت مورد ضرب و جرح قرار می‌دهند.

به گزارش مجذوبان نور، شب گذشته در پی اعتراض زنان زندانی بندهای یک و دو زندان قرچک که خواستار رسیدگی به وضعیت یکی از زنان همبندی خود شده بودند نیروهای گارد زندان وارد عمل شدند.

بر اساس این گزارش، پس از شلیک گاز فلفل و اشک‌آور، زنان زندانی برای دفع اثر گاز تخت‌ها و پتوهای خود را آتش زدند و مسئولان زندان با استفاده از ماشین آتش‌نشانی در حالی که زنان همچنان داخل بند اسیر بودند آتش را خاموش کردند.

ندامتگاه شهر ری از نظر امکانات رفاهی، مسائل بهداشتی، دسترسی زندانیان به درمان مناسب و حتی آب آشامیدنی از بدترین زندان‌های استان تهران معرفی شده است.

به گفته خانواده یکی از این زندانیان ، شماری از زنان زندانی در نتیجه حمله شب گذشته به شدت زخمی شده و به بهداری منتقل شده‌اند.

زنان زندانی محبوس در زندان قرچک می‌گویند دود آتش زندان را فرا گرفته است و ماموران همچنان به ضرب و شتم زنان زندانی مشغول هستند.

گفته شده است که در این حادثه تخت و وسایل زندانیان در آتش سوخته و مسئولان زندان برای این که زندانیان وسایل دفاعی نداشته باشند، نیمکت‌های هواخوری و وسایل ورزشی را جاکن کرده و از محوطه بند یک زندان خارج کرده‌اند.

 

 

//

/ 

 

 

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More