شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

دادسرای جنایی تهران درباره مرگ آزاده نامداری: موضوع خودکشی مطرح است

 

محمد شهریاری، معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران، درباره پرونده مرگ آزاده نامداری، مجری پیشین و پرحاشیه صداوسیما، گفت: «موضوع خودکشی از طریق مصرف داروهای اعصاب و روان مطرح است.»

شهریاری روز یکشنبه در این زمینه اضافه کرد: «با بررسی‌های همه‌جانبه از صحنه فوت»، «معاینه جسد توسط پزشکی قانونی در محل فوت» و همچنین به دست نیامدن «هیچ‌گونه آثار ضرب و جرح» بر روی جسد، فرضیه وقوع قتل یا دگرکشی «کاملا منتفی» است.

سرپرست دادسرای جنایی تهران به بررسی دوربین‌های مداربسته ساختمان محل درگذشت نامداری و «به ویژه بررسی تلفن همراه» او اشاره کرد و از کشف دست‌نوشته‌هایی از این مجری پیشین صداوسیما خطاب به دخترش خبر داد.

شهریاری گفت این دست‌نوشته‌ها «نوعی وصیت و خداحافظی با دخترش بوده» است.

به گفته این مقام قضایی، بر اساس «داروهای موجود در صحنه که مورد استفاده مرحوم بوده و بررسی اولیه پزشکی قانونی در روز جاری که مبین وجود داروی قوی ضدافسردگی در آزمایش سم‌شناسی متوفی است، موضوع خودکشی از طریق مصرف داروهای اعصاب و روان مطرح است».

سرپرست دادسرای جنایی تهران تاکید کرد: «البته قطعیت این موضوع منوط به نظر تکمیلی پزشکی قانونی در خصوص نتایج آزمایش آسیب‌شناسی است.»

کمی پیشتر مهدی فروزش، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با اعلام «پایان کالبدگشایی و نمونه‌برداری» از جسد آزاده نامداری، گزارش‌ها درباره باردار بودن او را تکذیب کرد.

فروزش همچنین گفت علائم و شواهدی از آثار ضرب و جرح بر روی جسد نامداری یافت نشد.

او اضافه کرد: «تعیین علت فوت منوط به حصول نتایج آزمایش‌های سم‌شناسی و آسیب‌شناسی خواهد بود و طی روزهای آتی به مقام قضایی اعلام می‌شود.»

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران، جسد نامداری تحویل خانواده او شده و جواز دفن هم صادر شده است. به نوشته رسانه‌های ایران، قرار است تدفین جسد نامداری روز دوشنبه نهم فروردین در بهشت زهرا برگزار شود.

روز شنبه انتشار خبر درگذشت آزاده نامداری موجی از واکنش‌ها را به دنبال داشت و برخی رسانه‌ها از «ابهام‌ها» در این زمینه نوشتند.

ابهام‌ها درباره مرگ او در حالی است که طی دو سال گذشته، قتل میترا استاد به دست محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران و مرگ مشکوک غلامرضا منصوری قاضی پیشین جمهوری اسلامی در رومانی، واکنش‌ها و جنجال گسترده‌ای را به پا کرد.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More