شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

ستاد ۲۴ ساعته بحران در شهرداری تهران تشکیل می‌شود

علی اعطا، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، از تشکیل ستاد ۲۴ ساعته مدیریت بحران در شهرداری پایتخت خبر داد.

اعطا، روز پنجشنبه اول اسفند، در توییتر خود گفت که در پی مشاهده چند مورد بیماری کرونا در نقاط مختلف ایران با پیروز حناچی، شهردار تهران گفت‌وگو کرده است.

او نوشت در صحبت با حناچی پيشنهاد توزيع ماسك در ايستگاه‌هاى اتوبوس و مترو را مطرح كرده است و این موضوع را پيگيرى خواهدکرد.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: «برای مراکز راهبری مترو و رانندگان شرکت واحد مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش تهیه و توزیع  می‌شود و دستگیره‌های مترو و اتوبوس هر شیفت با محلول وایتکس و الکل شست‌وشو شود.»

همزمان، شهردار تهران درباره تمهیدات مدیریت شهری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: «در مدیریت شهری نیز ما در مترو، اتوبوس و فضاهای عمومی تمهیداتی را پیش‌بینی کردیم. قطارهای مترو و اتوبوس‌ها هر شب ضدعفونی می‌شوند.»

او با بیان این که «علاوه بر آن، با همکاری وزارت بهداشت اقدام به ارائه پیام‌های آموزشی در سطح شهر کرده‌ایم»، ادامه داد: «البته در این زمینه ما وظیفه‌ای نداریم اما به عنوان کمک‌کننده ورود کرده‌ایم.»

حناچی گفت: «شرکت شهر سالم نیز موظف شده که در زمینه تهیه و در اختیار گذاشتن و توزیع ماسک به قیمت نازل اقداماتی را انجام دهد.»

این در حالی است که غلامحسین مهرعلیان، مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، از مراجعه پرتعداد مردم برای تهیه ماست و ژل‌های ضدعفونی‌کننده خبر داد.

او روز جمعه به پایگاه خبری وزارت بهداشت گفت: «در روزهای اخیر شاهد مراجعه پر تعداد مردم برای تهیه ماسک، ژل ضدعفونی‌کننده دست و سطوح، الکل، پد الکلی و مکمل‌های دارویی به داروخانه‌ها هستیم که البته متاسفانه در مواردی شاهد اعتراض به همکاران نیز بوده‌ایم.»

این مقام وزارت بهداشت با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته با تامین‌کنندگان، وعده داد: «از ابتدای هفته آتی نیز توزیع مناسبی از این اقلام صورت خواهد گرفت و نگرانی برای تامین وجود ندارد.»

این در حالی است که برخی گزارش‌ها از کمبود ماسک و ژل ضدعفونی در داروخانه‌ها و افزایش قیمت آنها خبر داده‌اند. 

با شیوع ویروس کرونا در ایران و قربانی شدن چندین نفر در شهرهای مختلف، وزارت بهداشت تاکنون فقط ابتلای پنج نفر و مرگ دو نفر ناشی از این ویروس را تایید کرده است.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More