شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

نصرالله خطاب به اسرائیل: منتظر پاسخ قریب‌الوقوع ما باشید

 

حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، اسرائيل را تهدید کرد که نیروهایش به زودی پاسخ حمله‌ هوایی به مواضع این نیروها در بیروت را خواهند داد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان، شامگاه یک‌شنبه سوم شهریورماه، در سخنرانی تلویزیونی خطاب به هوادارانش گفت: «اسرائیل با فرستان پهپاد، هواپیمای بدون سرنشین، به آسمان لبنان دست به اقدام بسیار بسیار خطرناکی زده‌ است.»

نصرالله با تایید حمله‌های بامداد یک‌شنبه به مواضع حزب‌الله در دمشق و بیروت گفت که «این نیروها وارد مرحله تازه‌ای در رویارویی با اسرائیل شده‌اند.» او مردم عادی اسرائیل را خطاب قرار داد که «احساس امنیت نکنند و زندگی عادی نداشته‌ باشند» و گفت: «حتی لحظه‌ای تردید نکنید که حزب‌الله پاسخ چنین تجاوزی را خواهد داد.»

منابع خبری حزب‌الله گفته‌اند که بامداد یک‌شنبه، یک فروند پهپاد اسرائیلی، در حومه جنوبی بیروت، پایتخت  لبنان، سقوط کرد و یک پهپاد دیگر هم پیش از اصابت به زمین منفجر شد. حومه جنوبی بیروت و محله شیعه‌نشین در اختیار نیروهای حزب‌الله است. اسرائيل حمله به این منطقه را تایید نکرده است.

هرچند اسرائيل حمله پهپادی به حومه جنوبی بیروت را تایید نکرده است، اما ارتش اسرائيل بامداد یک‌شنبه به طور رسمی پذیرفت که مواضع نیروهای ایران در داخل خاک اسرائيل را به منظور جلوگیری از حمله‌‌های انتحاری پهپادی به اسرائيل، خنثی کرده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، بامداد یک‌شنبه با حضور در مناطق شمالی و هم مرز با لبنان، نیروهای قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی را متهم کرد که قصد داشته‌اند از با پهپادهای مسلح مردم اسرائیل در منطقه گولان را هدف قرار دهند. او بار دیگر مواضع پیشین خود را تکرار کرد که نیروهای ایرانی در هیچ‌جا مصون نخواهند بود.

مقام‌های مختلف جمهوری اسلامی، از جمله محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادعای ارتش اسرائیل مبنی بر هدف قرار گرفتن مواضع ایران در سوریه را رد کرده‌اند. با این حال، قاسم سلیمانی، فرمانده قدس نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، شامگاه یک‌شنبه در پیامی توییتری نوشت که «این حملات نشانه آخرین «دست‌ و پا زدن‌ها» اسرائیل است». 

دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز در صحبت‌های خودش موضع‌گیری مقام‌های جمهوری اسلامی را تکرار کرد و اشاره کرد که «نیروهای ایرانی هدف حمله‌های اسرائيل قرار نگرفته‌اند» با این حال تایید کرد که دو عضو حزب‌الله در حمله هوایی بامداد یک‌‌شنبه در حومه دمشق کشته شده‌اند.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More