شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

ویدیوی تبلیغاتی نیروهای مسلح از موشک‌های بالستیک سپاه پاسداران در تونل‌های زیرزمینی

برنامه موشک‌های بالستیک ایران، یکی از دلایلی است که دولت ترامپ برای خروج از برجام و بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران مطرح کرد. در ۱۲ شرط وزارت خارجه آمریکا برای مذاکره با ایران، چهارمین مورد تاکید کرده است که «ایران باید به توسعه موشک‌های بالستیک پایان دهد و همچنین آزمایش و توسعه موشک‌های با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را متوقف کند».

رسانه نیروهای مسلح ایران، هفته گذشته و هم‌زمان با تنش‌های میان ایران و ایالات متحده آمریکا، ویدیویی از یک مرکز پنهانی و زیرزمینی نگهداری موشک‌های قیام منتشر کرده است.

موشک قیام، شبیه به شهاب ۲، یک موشک بالستیک با برد کوتاه ۸۰۰ کیلومتر است. این موشک می‌تواند کلاهک ۶۴۵ کیلوگرمی را حمل کند.

 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

برنامه #موشک‌های_بالستیک -ایران، یکی از دلایلی است که دولت #ترامپ برای خروج از #برجام و بازگشت #تحریم‌های_آمریکا علیه #ایران مطرح کرد. در ۱۲ شرط #وزارت_خارجه آمریکا برای #مذاکره با ایران، چهارمین مورد تاکید کرده است که «ایران باید به توسعه موشک‌های بالستیک پایان دهد و همچنین آزمایش و توسعه موشک‌های با قابلیت حمل #کلاهک_هسته‌ای را متوقف کند». #رسانه_نیروهای_مسلح ایران، هفته گذشته و هم‌زمان با تنش‌های میان ایران و ایالات متحده آمریکا، ویدیویی از یک مرکز پنهانی و زیرزمینی نگهداری #موشک‌های_قیام منتشر کرده است. #موشک #قیام، شبیه به #شهاب_۲، یک موشک بالستیک با برد کوتاه ۸۰۰ کیلومتر است. این موشک می‌تواند کلاهک ۶۴۵ کیلوگرمی را حمل کند. #سپاه_پاسداران ایران ادعا می‌کند چون این موشک باله ندارد، رادارگریز است. سپاه در یکی از بروشورهای تبلیغاتی‌اش هدف اولیه ساخت این موشک را «انهدام پایگاه‌ها و #منافع_آمریکایی در اطراف ایران» عنوان کرده بود. مقامات آمریکایی اخیرا از «تهدید فزاینده ایران» را دلیل ارسال بمب‌افکن‌های ب-۵۲ و #ناوگروه #آبراهام_لینکلن به #خاورمیانه اعلام کرده‌اند. #دونالد_ترامپ، رییس‌ جمهوری آمریکا گفته است که به‌جای جنگ، خواستار مذاکره با مقامات ارشد ایرانی است. #علی_خامنه‌ای، رهبر ایران مذاکره با آمریکا را رد کرده است.

A post shared by Iran International (@iranintltv‏) on

 

سپاه پاسداران ایران ادعا می‌کند چون این موشک باله ندارد، رادارگریز است.

سپاه در یکی از بروشورهای تبلیغاتی‌اش هدف اولیه ساخت این موشک را «انهدام پایگاه‌ها و منافع آمریکایی در اطراف ایران» عنوان کرده بود.

مقامات آمریکایی اخیرا از «تهدید فزاینده ایران» را دلیل ارسال بمب‌افکن‌های ب-۵۲ و ناوگروه آبراهام لینکلن به خاورمیانه اعلام کرده‌اند.

دونالد ترامپ، رییس‌ جمهوری آمریکا گفته است که به‌جای جنگ، خواستار مذاکره با مقامات ارشد ایرانی است. علی خامنه‌ای، رهبر ایران مذاکره با آمریکا را رد کرده است.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More